Na sygnale do szpitala w Zielonej Górze. Dziecko potrzebowało pilnej pomocy (FILM)

04 czerwiec 2024
Na sygnale do szpitala. Dziecko potrzebowało pilnej pomocy medycznej Fot. Lubuska Policja

Policyjna eskorta do szpitala w Zielonej Górze. Pomocy medycznej potrzebowało dziecko, które mało wysoką gorączkę.

Nietypowa interwencja w trakcie służby przydarzyła się policjantom z Wydziału Ruchu Drogowego z Krosna Odrzańskiego. Patrol funkcjonariuszy w składzie asp. Marcin Kaczyński i st. asp. Adrian Kowalczyk kontrolował prędkość na DK32 w Pławiu. Wtedy podjechała do nich kierująca samochodem osobowym.

- Kobieta prosiła o pomoc przy dojeździe do Centrum Zdrowia Matki i Dziecka w Zielonej Górze. W samochodzie wiozła małe dziecko z 40-stopniową gorączką, które pilnie potrzebowało pomocy medycznej - relacjonuje kom. Justyna Kulka, rzecznik policji w Krośnie Odrzańskim.

Na sygnale do szpitala

Mundurowi od razu podjęli decyzję o pilotażu do szpitala i nakazali kierującej, aby ruszyła za nimi. Przy pomocy sygnałów świetlnych i dźwiękowych szybko oraz bezpiecznie dotarli do lecznicy.

- Dziecko trafiło pod opiekę lekarza. Wiemy, że wszystko zakończyło się dobrze i po badaniach powróciło do domu - przekazuje kom. Kulka.

Przeczytaj też: Tragiczny wypadek w Kargowej. Zginęły trzy kobiety. Kierowca usłyszał zarzut (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u