Policyjny nalot na narkotykowy gang. Zobacz film z akcji kontrterrorystów

10 czerwiec 2024
Autor: 
Policyjny nalot na narkotykowy gang. Zobacz film z akcji kontrterrorystów Fot. KWP Gorzów Wlkp.

Zorganizowana grupa przestępcza rozbita przez policję. Ujęto pięć osób powiązanych z narkotykowym gangiem. Nie wyklucza się kolejnych zatrzymań.

Nad sprawą gangu zajmującego się przestępczością narkotykową od kilkunastu miesięcy pracowali policjanci kryminalni ze Strzelec Krajeńskich. Praca operacyjna pozwoliła ustalić dwie posesje na terenie powiatu gorzowskiego, gdzie prosperował narkotykowy biznes.

Narkotyki Gorzów Wielkopolski. Kontrterroryści w akcji

- Finałem sprawy było siłowe wejście do dwóch mieszkań przy wsparciu policyjnych kontrterrorystów. Mundurowi zatrzymali pięć osób. W mieszkaniach zabezpieczono między innymi amfetaminę, mefedron i marihuanę oraz kilkadziesiąt tysięcy złotych - relacjonuje st. asp. Tomasz Bartos, rzecznik policji w Strzelcach Krajeńskich.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Kierowca volvo przejechał po 3-letnim dziecku. Policja poszukuje sprawcy

W przeszukaniach lokali udział brały specjalnie przeszkolone psy do tropienia narkotyków należące do policji oraz Straży Granicznej. Dodatkowo w poszukiwaniu narkotyków skanowano samochody należące do zatrzymanych.

Zorganizowana grupa przestępcza. Możliwe kolejne zatrzymania

Członkowie narkotykowego gangu, trzech mężczyzn i dwie kobiety, usłyszeli kilkadziesiąt zarzutów. To udział w zorganizowanej grupie przestępczej, jak i wprowadzanie narkotyków do obrotu czyniąc z tego stałe źródło dochodu. Wszystkim grozi kara do 10 lat więzienia.

- Prokuratura zdecydowała o policyjnym dozorze w stosunku do zatrzymanych dwóch kobiet, natomiast trzech mężczyzn trafiło do aresztu. Sprawa ma charakter rozwojowy - zaznacza st. asp. Bartos.

Przeczytaj też: Tragedia nad wodą. Z jeziora wyłowiono zwłoki (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u