Strzelał do kotów z wiatrówki. Zwierzęta odniosły poważne obrażenia

14 czerwiec 2024
Strzelał do kotów z wiatrówki. Zwierzęta odniosły poważne obrażenia Fot. KPP Wschowa

Strzelał do zwierząt z wiatrówki. Dwa koty doznały poważnych obrażeń. Policja zatrzymała do sprawy 72-letniego mężczyznę.

Sprawa miała swój początek pod koniec maja 2024 roku. Wówczas do Komendy Powiatowej Policji we Wschowie zgłosił się mężczyzna, który poinformował, że nieznany sprawca strzelał najprawdopodobniej z wiatrówki do jego kotów.

- Dwa koty odniosły poważne obrażenia w postaci rany wlotowej w lewej okolicy stawu biodrowego i ropnia w prawej okolicy czołowej. Właściciel kotów zobowiązał się do dostarczenia dokumentacji po operacji zwierząt oraz śrutu wyciągniętego jako dowody w sprawie - relacjonuje nadkom. Maja Piwowarska, rzecznik wschowskiej policji.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Kwalifikacje do igrzysk olimpijskich są już na finiszu

Strzelał do kotów. Został zatrzymany

W związku ze zdarzeniem, do którego doszło w jednej z miejscowości wypoczynkowych w powiecie wschowskim, do działań przystąpili policjanci kryminalni. Funkcjonariusze zatrzymali do sprawy 72-letniego mężczyznę, mieszkańca województwa dolnośląskiego. Zabezpieczono też wiatrówkę i śrut.

- Mężczyzna był zaskoczony wizytą mundurowych. Wypierał się, aby to on strzelał do zwierząt. Tłumaczył policjantom, że od miesiąca jest posiadaczem wiatrówki i jedynie strzelał do tarczy i w powietrze chcąc przegonić koty, które pojawiły się na jego działce - informuje nadkom. Piwowarska.

Zatrzymany 72-latek usłyszał już dwa zarzuty z ustawy o ochronie zwierząt. Teraz grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Przeczytaj też: Wypadek w Kargowej. Prokurator złożył zażalenie do sądu. 22-latek wielokrotnie łamał przepisy


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u