Jedziesz na Euro 2024 do Niemiec? Policja wskazuje, które drogi lepiej omijać

14 czerwiec 2024
Jedziesz na Euro 2024 do Niemiec? Policja wskazuje, które drogi lepiej omijać Fot. KPP Krosno Odrz.

Euro 2024 to wielkie piłkarskie święto. Na Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej, które odbywają się w Niemczech, jadą też kibice z Polski. Policja przypomina o utrudnieniach.

Zaczynają się piłkarskie emocje związane z Euro 2024. To jedno z największych świąt dla fanów piłki nożnej. Mecze rozgrywane są w Niemczech, co skłania sporo Polaków, by pojechać i zobaczyć to wydarzenie na żywo. Podróż warto zaplanować wcześniej.

Autostrada A2 i kontrole na granicy

Większość kierowców z pewnością wybierze się do Niemiec przez autostradę A2. Tutaj warto jednak pamiętać, że Niemcy cały czas prowadzą wyrywkowe kontrole na granicy.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Niemowlę skatowane w Zielonej Górze. "Rozległe obrażenia mózgu"

Ubiegłe miesiące pokazały, że kontrole potrafią bardzo uprzykrzyć życie zmotoryzowanym. Były dni, że ogromne korki sięgały kilka kilometrów i autostrada A2 po polskiej stronie zupełnie stała. Wówczas kompletnie zakorkowane były też Słubice.

- Apelujemy do wszystkich kierowców o zachowanie ostrożności i korzystanie także z tras alternatywnych i przejść alternatywnych w Gubinku i Kostrzynie nad Odrą. Apelujemy o wcześniejsze zaplanowanie trasy alternatywnej lub wybór innego terminu wyjazdu. Prosimy o wyrozumiałość i wspólną odpowiedzialność za bezpieczeństwo w ruchu drogowym - apeluje st. asp. Ewa Murmyło z policji w Słubicach.

Droga krajowa nr 29. Policja ostrzega

W Krośnie Odrzańskim na drodze krajowej nr 29 trwa remont mostu. Jest to odcinek o bardzo dużym natężeniu ruchu, łączący górną i dolną część miasta.

- Kibicom, którzy wybierają się do Niemiec, przypominamy o trwającym remoncie mostu. Obecnie ruch odbywa się w obu kierunkach, jednakże w tym miejscu jest spowolniony z uwagi na nierówną nawierzchnię drogi, co powoduje możliwość powstania korków. Wówczas warto skorzystać z drogi krajowej nr 32 i przejścia w Gubinku - informuje kom. Justyna Kulka, rzecznik policji w Krośnie Odrzańskim.

Euro 2024. Specjalna strona MSZ dla kibiców z Polski

Ministerstwo Spraw Zagranicznych specjalnie na Euro 2024 przygotowało poradnik kibica. Resort przypomina o wyrywkowych kontrolach na granicy, zwłaszcza na autostradach. Niewykluczone są jednak także opóźnienia w transgranicznym ruchu kolejowym.

- Przed wyjazdem przygotuj i zabierz ze sobą dokument tożsamości (dowód osobisty lub paszport), Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ), dowód rejestracyjny i potwierdzenie ubezpieczenia samochodu, jeśli nim podróżujesz. Warto także wykupić dodatkowe ubezpieczenie medyczne oraz od odpowiedzialności cywilnej oraz aktywować mObywatela, który wprawdzie nie zastąpi zagubionego dokumentu, ale pomoże w potwierdzeniu tożsamości - czytamy w komunikacie MSZ.

Poradnik kibica od MSZ znajdziesz tutaj: Poradnik kibica Euro 2024

Przeczytaj też: Wypadek w Kargowej. Prokurator złożył zażalenie do sądu. 22-latek wielokrotnie łamał przepisy


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u