Zaginął Szymon Hała ze Zbąszynka. Cały czas trwają intensywne poszukiwania mężczyzny. Dziś mija trzecia doba działań. 34-latek zniknął bez śladu.
Sprawa ma swój początek w sobotę, 15 czerwca, w Zbąszynku. Szymon Hała wyszedł z domu w godzinach porannych. Ze wstępnych informacji wynika, że nie wziął ze sobą praktycznie nic. Wszystko zostawił w miejscu zamieszkania.
Mężczyzna nie poinformował członków rodziny, gdzie się udaje. Od soboty zniknął zupełnie bez śladu.
Zaginięcie Zbąszynek. Mija kolejna doba poszukiwań
Już w sobotę mieszkańca Zbąszynka szukali policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Świebodzinie oraz strażacy. Do akcji włączyli się także ratownicy z fundacji Specjalistyczna Służba Poszukiwawczo Ratownicza. Działania nie przyniosły jednak skutku.
Intensywne poszukiwania prowadzone są codziennie. Do akcji wysłano m.in. ochotników z OSP Lubrza i OSP Kargowa, którzy posiadają drony wyposażone w kamerę termowizyjną. W działania włączyła się także Cywilna Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza Zbąszynek. Niestety, póki co nie ma praktycznie żadnych przełomów w sprawie.
Zaginął Szymon Hała. „Zakrojone na szeroką skalę poszukiwania”
– Wykorzystujemy nowoczesną technologię, systemy, drony, wszystko po to, by skutecznie i jak najszybciej odnaleźć mężczyznę. Każdego dnia prowadzimy zakrojone na szeroką skalę i zaawansowane poszukiwania – relacjonuje asp. Marcin Ruciński, rzecznik świebodzińskiej policji.
Ktokolwiek posiada informacje o miejscu przebywania zaginionego, proszony jest o kontakt z policją pod numerem 47 79 35 211 lub numerem alarmowym 112.
Mężczyzna ubrany był w krótkie i szare spodnie, fioletową bluzę z kapturem rozpinaną na zamek oraz białe buty sportowe. Nosi okulary z czarnymi oprawkami. Ponadto może poruszać się czarnym rowerem typu góral.
Rysopis zaginionego
• Wzrost – 170 cm
• Sylwetka – szczupła
• Włosy – blond, krótkie
• Znaki szczególne – na lewym przedramieniu tatuaż w kształcie gwiazdy
•Zarost na twarzy
Przeczytaj też: Wpadł podczas kontroli w Zielonej Górze. Policjanci nieźle go zaskoczyli