Nalot policji. Likwidacja fabryki "kryształu" w Lubuskiem. Zobacz film z akcji CBŚP

01 lipiec 2024
Nalot policji. Likwidacja fabryki "kryształu" w Lubuskiem Fot. CBŚP

Mocne uderzenie w narkobiznes. Fabryka narkotyków w Lubuskiem rozbita przez policjantów. Łącznie zatrzymano cztery osoby, w tym "chemika".

Funkcjonariusze CBŚP Łódź wraz z policjantami z Bydgoszczy od dłuższego czasu prowadzili działania wymierzone w członków zorganizowanej grupy przestępczej z województwa kujawsko-pomorskiego. Chodził o organizację nielegalnych laboratoriów narkotyków syntetycznych, produkcję tych narkotyków i ich dalszą dystrybucję.

Praca policjantów doprowadziła ich do województwa lubuskiego, a dokładniej gminy Krzeszyce w powiecie sulęcińskim. Tam mieściła się fabryka narkotyków. W działaniach prócz policji brała udział także Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Chemicznego ze straży pożarnej w Gorzowie Wielkopolskim.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Nazbierała aż 236 punktów karnych. Młoda kobieta przebiła skalę

Narkotyki Krzeszyce. Zatrzymano cztery osoby

- W wyniku podjętych działań policjanci zatrzymali tzw. "chemika" oraz dokonali likwidacji laboratorium narkotyków syntetycznych w postaci 3CMC zabezpieczając przy tym blisko 60 kg finalnego produktu procesu chemicznego - relacjonuje podkom. Krzysztof Wrześniowski, p.o. rzecznika CBŚP.

W tym samym czasie mundurowi z CBŚP w Łodzi przy wsparciu funkcjonariuszy CBŚP Gorzów Wielkopolski i policji w Sulęcinie przeprowadzili skoordynowane działania na terenie gminy Krzeszyce. Wówczas dokonano zatrzymania kolejnych dwóch mężczyzn w trakcie przekazania gotowego narkotyku przygotowanego do dalszej sprzedaży, wyprodukowanego w zlikwidowanym laboratorium. W trakcie tych czynności zabezpieczono blisko 30 kg "kryształu".

Zorganizowana grupa przestępcza działała w całej Polsce

CBŚP w związku ze sprawą prowadziło realizacje na terenie gminy Sicienko oraz Bydgoszczy. Zatrzymano tam kolejnych członków gangu. I tak łącznie podczas działań zatrzymano osiem osób. Czterem zatrzymanym przedstawiono zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej jak również produkcje i wprowadzanie do obrotu znacznych ilości substancji psychotropowych.

Sąd Rejonowy w Poznaniu, na wniosek prokuratora, wobec trzech zatrzymanych osób zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

Przeczytaj też: Wypadek na DW302. Auto mocno rozbite. Pasażerka w ciężkim stanie (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u