Nowe informacje ws. niemowlęcia z rozległymi obrażeniami mózgu. Ojciec był wcześniej karany

06 lipiec 2024
Nowe informacje ws. niemowlęcia z rozległymi obrażeniami mózgu. Ojciec był wcześniej karany Redakcja/Archiwum/Pixabay.com

Niemowlę z poważnymi obrażeniami mózgu trafiło do szpitala w Zielonej Górze. Rodzice chłopca usłyszeli już zarzuty. Grozi im nawet 20 lat pozbawienia wolności. 

Niemowlę z urazami mózgu w Zielonej Górze

Wracamy do bulwersującej sprawy 3-miesięcznego Janka, który w czerwcu trafił do zielonogórskiego szpitala. Wówczas u dziecka doszło do nagłego zatrzymania krążenia. Na Szpitalny Oddział Ratunkowy przywiózł go jego 37-letni ojciec. Lekarzom udało się przywrócić funkcje życiowe u chłopczyka. Podczas dalszej diagnostyki niepokój medyków wzbudziły wyniki tomografii komputerowej. 

- Ustalono, że na mózgu dziecka doszło do szeregu mikropęknięć, które świadczą o stosowaniu przemocy w formie potrząsania - powiedziała prokurator Ewa Antonowicz, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze. Na potrzeby postępowania przygotowawczego została sporządzona opinia biegłego, która zawierała także zeznania świadków lekarzy, którzy po tym nagłym zatrzymaniu krążenia, sprawowali opiekę nad tym dzieckiem. - Wynika z niej, że dziecko nie nosiło śladów obrażeń, stosowania przemocy fizycznej w postaci zadrapań czy siniaków - dodała rzeczniczka.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Nazbierała aż 236 punktów karnych. Młoda kobieta przebiła skalę

Rodzice usłyszeli zarzuty

Zebrany przez prokuraturę materiał dowodowy jest bardzo obszerny. - W stosunku do rodziców zastosowano środki zapobiegawcze w postaci poręczenia w kwocie łącznie 200 tys. złotych, dozór kuratora, zakaz kontaktowania się z małoletnimi, a także zakaz opuszczania kraju - zaznaczyła Ewa Antonowicz. Obojgu rodzicom postawiono zarzuty z art. 207 Kodeksu karnego na podstawie art. 156 kk. - Obojgu rodzicom grozi kara od 3 do 20 lat pozbawienia wolności - dodała. 

- Podejrzani po usłyszeniu zarzutów nie przyznali się do zarzucanych im czynów i złożyli obszerne wyjaśnienia, które będą przedmiotem weryfikacji, a także będą zestawiane z treścią opinii biegłych z zakresu medycyny sądowej - podkreśliła rzeczniczka. Wiadomo, że 37-letni ojciec dziecka, który jest lekarzem, był wcześniej dwukrotnie karany. - Jedno z przestępstw dotyczyło posiadania środków odurzających, a drugie przestępstwa przeciwko wiarygodności dokumentów - przekazała Antonowicz.

- Młodsze dziecko jest w szpitalu uniwersyteckim w Zielonej Górze i jest objęte opieką. Trwa diagnostyka. Natomiast 1,5 roczna dziewczynka jest w pieczy zastępczej - zakończyła rzeczniczka. 


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. 

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u