Pogoda Lubuskie. Czeka nas załamanie pogody. Są ostrzeżenia IMGW i Alert RCB

06 lipiec 2024
Pogoda Lubuskie. Czeka nas załamanie pogody Redakcja

Pogoda Lubuskie. Wydano ostrzeżenia IMGW dla całego województwa. Do mieszkańców wysłano też Alert RCB. Jest upalnie, a później mają pojawić się burze.

Po kilku dniach z temperaturą oscylująca w granicach 20 stopni Celsjusza przyszedł upał. Dziś, 6 lipca, termometry maksymalnie mają wskazać od 30°C do 32°C. Rozgrzana i chwiejna masa powietrza zwrotnikowego umożliwi jednak wystąpienie burz. Te mogą pojawić się w godzinach wieczornych.

Pogoda Lubuskie. Ostrzeżenia IMGW przed burzami

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał już ostrzeżenia drugiego stopnia przed burzami. Alert będzie obowiązywał dziś od godziny 18:00 do północy. Prawdopodobieństwo zjawiska oceniono na 80 procent. Ostrzeżenie obejmuje teren całego województwa lubuskiego.

- Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć bardzo silne opady deszczu od 20 do 30 litrów wody na metr kwadratowy oraz porywy wiatru do 100 kilometrów na godzinę. Lokalnie grad - czytamy w komunikacie IMGW.

- Wieczorem od strony Niemiec wkroczą burze. Przybiorą one na ogół formę układów wielokomórkowych. Szczytowa aktywność burz spodziewana jest w godzinach wieczornych, a ich zanik w pierwszej części nocy, jednak nie można wykluczyć pojedynczych burz przez całą noc. Głównym zagrożeniem podczas przechodzenia struktur wielokomórkowych będą silne porywy wiatru - przekazują Polscy Łowcy Burz.

Alert RCB dla lubuskiego

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wysłało już dodatkowo Alert RCB. Sukcesywnie otrzymują go mieszkańcy i wszystkie osoby przebywające na terenie województwa lubuskiego.

- Uwaga! Dziś (06.07) burze, silny wiatr, ulewny deszcz i grad. Możliwe przerwy w dostawie prądu. Zabezpiecz rzeczy, które może porwać wiatr - taki komunikat powinny otrzymać osoby przebywające na terenie regionu.

Apelujemy o ostrożność i radzimy unikać parkowania samochodów pod drzewami czy słupami energetycznymi. Warto mieć więc naładowane baterie w telefonach czy przygotowane latarki, które mogą okazać się przydatne, gdy zabraknie prądu.

Ostrzeżenia IMGW - alert drugiego stopnia

Czym jest ostrzeżenie meteorologiczne IMGW drugiego stopnia?

- Ostrzeżenie przewiduje wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Niebezpieczne zjawiska lub skutki ich wystąpienia w silnym stopniu ograniczają prowadzenie działalności. Spodziewaj się zakłóceń w codziennym funkcjonowaniu. Zalecana duża ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej - wyjaśnia instytut.

Przeczytaj też: Nowe informacje ws. niemowlęcia z rozległymi obrażeniami mózgu. Ojciec był wcześniej karany


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u