Pożar koło Lubska. Płonął budynek. Dach stanął cały w ogniu (ZDJĘCIA)

06 lipiec 2024
Pożar koło Lubska. Płonął budynek. Dach stanął cały w ogniu Fot. OSP Jasień

Pięć zastępów straży pożarnej walczyło z pożarem w Zabłociu koło Lubska. Płonął budynek. Obiekt niemalże całkowicie spłonął.

Zgłoszenie o pożarze wpłynęło do dyżurnego straży pożarnej w Żarach w sobotnią noc, 6 lipca, tuż po godzinie 2:00. W ogniu stanął budynek położony w miejscowości Zabłocie (gmina Jasień).

Do akcji wyruszyły trzy zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Lubsku oraz dwa zastępy ochotników z OSP Zabłocie i OSP Jasień. Dojechało także pogotowie energetyczne.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Zielonogórscy pięcioboiści jadą na Igrzyska

Pożar Zabłocie. Dach w ogniu

W chwili dojazdu pierwszego samochodu gaśniczego pożar był już mocno rozwinięty. Płomienie całkowicie obejmowały większą część dachu. Ratownicy wyposażeni w aparaty powietrzne od razu rozwinęli linie gaśnicze i przystąpili do akcji.

Część dachu zawaliła się do środka. Na szczęście w wyniku zdarzenia nikt nie został poszkodowany.

Dokładna przyczyna pożaru nie jest znana. Na miejsce wezwano patrol policji, która zajmie się jej ustaleniem. Swoją opinię z pewnością wyda w tej sprawie biegły z zakresu pożarnictwa.

Przeczytaj też: Pogoda Lubuskie. Czeka nas załamanie pogody. Są ostrzeżenia IMGW i Alert RCB

pozar zablocie galeria


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u