Burze z silną wichurą w regionie. Strażacy mają pełne ręce roboty

06 lipiec 2024
Burze z silną wichurą w regionie. Strażacy mają pełne ręce roboty Fot. OSP Janczewo

Silne burze w regionie. W całym województwie lubuskim strażacy odnotowali już ponad 100 interwencji. Zdecydowana większość zdarzeń dotyczy wiatrołomów. 

W sobotę, 6 lipca Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie drugiego stopnia przed burzami dla całego województwa lubuskiego. Mieszkańcy regionu otrzymali na swoje telefonu również alert RCB. Około godziny 18 z zachodu nad województwo lubuskie nadeszły burzowe chmury, które przyniosły głównie silne porywy wiatru. 

Wichura towarzysząca burzom spowodowała, że w całym województwie lubuskim strażacy odnotowali już ponad 100 interwencji. Najtrudniejsza sytuacja wystąpiła na północy regionu. Strażacy z powiatu gorzowskiego odnotowali blisko 30 zdarzeń.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Niemowlę skatowane w Zielonej Górze. "Rozległe obrażenia mózgu"

Burze w Lubuskiem

Sytuacja w regionie zaczyna się powoli uspokajać. Burze opuszczają już województwo lubuskie. Obecnie nie ma żadnych informacji o osobach poszkodowanych. Z powodu silnych porywów wiatru w regionie doszło do awarii zasilania. Problemy z dostępem do energii elektrycznej mogą występować w całym regionie. 


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u