Policja z dronem polowała na kierowców. Posypały się mandaty (ZDJĘCIA)

08 lipiec 2024
Policja z dronem polowała na kierowców. Posypały się mandaty Fot. KPP Strzelce Krajeńskie

Policyjny dron w akcji. Mundurowi pojawili się na drodze krajowej nr 22 koło Strzelec Krajeńskich. Posypały się mandaty karne dla kierowców.

Drogówka z dronem w działaniu

Policjanci z całego województwa lubuskiego coraz częściej korzystają z drona, który pomaga funkcjonariuszom z Wydziałów Ruchu Drogowego. Działania z jego udziałem prowadzone są sukcesywnie w wielu miejscach regionu. Teraz przyszła pora na powiat strzelecko-drezdenecki.

Schemat działania jest prosty. Gdy tylko operator statku powietrznego ujawni wykroczenie, od razu przekazuje informację do najbliższego patrolu ustawionego w okolicy, który podejmuje interwencję wobec kierującego.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Kwalifikacje do igrzysk olimpijskich są już na finiszu

Policyjny dron na DK22

W piątek, 5 lipca, mundurowi ze Strzelec Krajeńskich postanowili skontrolować kierowców na krajowej "22". Po obu stronach miasta obowiązuje sygnalizacja świetlna w związku z pracami budowlanymi. Tam część kierowców lekceważy przepisy i przejeżdża na czerwonym świetle.

- W trakcie pierwszych godzin ujawniono kilkadziesiąt wykroczeń. Większość dotyczyła przejeżdżania na czerwonym świetle. Zdarzały się również sytuacje, kiedy kierowcy mimo ruchu odbywającego się na jednym pasie, wyprzedzają całą kolumnę pojazdów oczekujących na zielone światło - relacjonuje st. asp. Tomasz Bartos, rzecznik policji w Strzelcach Krajeńskich.

Zdecydowana większość kierowców niestosujących się do przepisów została ukarana mandatami. Funkcjonariusze już teraz zapowiadają, że w tym miejscu będzie więcej kontroli z wykorzystaniem policyjnego drona.

Przeczytaj też: Uwaga kierowcy! Od dziś nowe utrudnienia drogowe w Zielonej Górze. Rusza przedbudowa

policja dron galeria


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u