Sterta opon w lesie pod Zieloną Górą. "To nie pojedynczy incydent"

09 lipiec 2024
Sterta opon w lesie pod Zieloną Górą. "To nie pojedynczy incydent" Fot. Nadleśnictwo Krzystkowice

Sterta śmieci w lesie ujawniona w gminie Nowogród Bobrzański. Ktoś pozbył się opon. Sprawca nie został ustalony. Leśnicy podkreślają, że to nie pierwszy raz.

Śmieci to główne świadectwo obecności ludzi w lasach. Hałdy odpadów często zwalają z nóg leśników. Tylko w 2023 roku w obszarze 20 nadleśnictw na terenie RDLP Zielona Góra (głównie południe województwa lubuskiego) zebrano ponad 5 tysięcy metrów sześciennych odpadów, na których utylizację wydano przeszło 2 miliony 226 tysięcy złotych netto.

Nadleśnictwo Krzystkowice. Śmieci w lesie

Przed kilkoma dniami sterta odpadów została odkryta między miejscowościami Klępina i Drągowina na terenie gminy Nowogród Bobrzański pod Zieloną Górą. Nieznany sprawca wywiózł do lasu opony.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Nazbierała aż 236 punktów karnych. Młoda kobieta przebiła skalę

- Miejsce to jest dalekie od głównych dróg, co sugeruje, że sprawcami mogą być niestety miejscowi. To nie pojedynczy incydent. Z problemem zaśmiecania zmagamy się właściwie nieustannie. Gdybyśmy nagłaśniali każdy taki przypadek, nie mielibyśmy czasu pisać o niczym innym - informuje Nadleśnictwo Krzystkowice.

Odpady w lesie. "Prosimy o Waszą czujność"

Leśnicy zaznaczają, że las to nie miejsce na odpady. To skarb, który warto szanować i chronić.

- Apelujemy do wszystkich: szanujmy nasze wspólne dobro! Dbajmy o naszą naturę, by przyszłe pokolenia mogły cieszyć się jej pięknem. Prosimy o Waszą czujność i wsparcie w tym temacie. Nie warto kryć sprawców zaśmiecania w imię źle pojmowanej solidarności - podkreślają.

Wywożenie śmieci do lasu. Jaka kara?

Przypominamy, że zanieczyszczanie lasu jest karalne. Zgodnie z Kodeksem wykroczeń, sprawca podlega karze ograniczenia wolności albo grzywny nie niższej niż 500 złotych. Ponadto w przypadku, gdy np. dana osoba zakopuje odpady, wówczas mówimy o karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny nie niższej niż 1000 złotych.

Przeczytaj też: Koszmarny wypadek na polu. Prasa wyrwała rękę mężczyźnie. W akcji śmigłowiec LPR


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u