Ta trasa rowerowa w Lubuskiem przyciąga rowerzystów. Ma miano legendarnej Drogi 66

09 lipiec 2024
Ta malownicza ścieżka rowerowa jest stworzona dla każdego rowerzysty. Przygoda dla całej rodziny Redakcja

Lubuskie to prawdziwy raj dla miłośników dwóch kółek! Region oferuje trasy, które przecinają parki krajobrazowe i nadbrzeżne ścieżki.

Kolej na rower

„Kolej na rower” to malownicza ścieżka rowerowa, rozciągająca się na długość 58,5 km. Wiedzie przez powiat nowosolski, śladem nieczynnej linii kolejowej nr 371 relacji Żagań – Wolsztyn.

Linia kolejowa nr 371 ma bogatą historię sięgającą końca XIX wieku. Pierwszy odcinek z Nowej Soli do Kożuchowa został ukończony w 1889 roku, a rok później linia dotarła do Żagania. Połączenie to służyło zarówno pasażerom, jak i towarom aż do 1945 roku, kiedy to most na Odrze został zniszczony. Odbudowa mostu w 1955 roku przywróciła funkcjonalność linii, ale po 1989 roku ruch na niej stopniowo zanikał.

Trasa dla miłośników przygód

Podróż rozpoczyna się w Stypułowie, a kończy w Sławocinie, przechodząc przez takie miejscowości jak Kożuchów nazywane polskim Carcasson, Nową Sól czy Lubięcin. Będąc tu koniecznie zatrzymaj się przy murach obronnych w Kożuchowie, Parku Krasnala w Nowej Soli, wieży ciśnień w Konotopie, pałacu w Kolsku, który obecnie służy za szkołę czy Parku Folwarcznym w Lubieszowie. Na szczególną uwagę zasługuje także przystań wodna na starorzeczu Odry, kościoły w Ługach i Lubięcinie oraz malowniczy rezerwat Bukowa Góra. To nie wszystkie atrakcje, które znajdują się na tej trasie.

Ścieżka oferuje 20 alternatywnych tras, co pozwala na dostosowanie wycieczki do indywidualnych preferencji i kondycji.

Wzdłuż trasy znajdują się wygodne parkingi, wiaty wypoczynkowe oraz punkty, w których można uzupełnić prowiant, co czyni ją idealną na jednodniowe wycieczki lub dłuższe podróże rowerowe.

Projekt "Kolej na rower", współfinansowany przez Unię Europejską, łączy pokolenia – zarówno dzieci, jak i dorosłych – w dążeniu do zdrowego i radosnego stylu życia.

ZOBACZ GALERIE


NL LOGO Z LINIAChcesz zareklamować swoje usługi czy produkty? Napisz do nas! Nasz zespół ekspertów dopasuje treść artykułu do Twojej branży i grupy docelowej. Skontaktuj się z nami już dziś na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u