Ukradł auto i paliwo. Został zatrzymany

10 listopad 2016
Autor: 

Policjanci z Rzepina odzyskali volkswagena skradzionego na terenie Niemiec. Zatrzymany 34-letni mężczyzna kierował kradzionym autem bez prawa jazdy, a chwilę wcześniej ukradł paliwo na stacji benzynowej w Cybince.

Do zdarzenia doszło we wtorek (8 listopada) w godzinach wieczornych. Policjanci z Rzepina otrzymali komunikat, że kierujący samochodem marki VW Golf, na niemieckich numerach rejestracyjnych ukradł 90 litrów paliwa na jednej ze stacji benzynowych w Cybince. Natychmiast po otrzymaniu zgłoszenia policjanci podjęli działania zmierzające do zatrzymania auta.

Mundurowi zauważyli wskazany samochód na jednej z rzepińskich ulic. Kierowca volkswagena jechał z bardzo dużą prędkością, nie reagował na sygnały dźwiękowe i świetlne. W trakcie ucieczki kierowca łamał przepisy ruchu drogowego, m.in. zajeżdżał drogę radiowozowi, przekraczał podwójną linię ciągłą. Po przejechaniu kilkunastu kilometrów uciekinier zorientował się, że nie ma szans na kontynuowanie jazdy, porzucił pojazd i zaczął uciekać pieszo. Po krótkim pościgu mężczyzna został zatrzymany.

W trakcie czynności okazało się, że 34-latek w ogóle nie posiada uprawnień do kierowania, a samochód, którym się porusza został skradziony 5 listopada w Niemczech. Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie. Odzyskany pojazd o wartości blisko dziewięciu tysięcy złotych znajduje się na policyjnym parkingu i niebawem zwrócony zostanie właścicielowi.

34-letni mieszkaniec powiatu słubickiego za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

2

KWP Gorzów Wlkp.

 

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.