Spotkanie z Grzegorzem Schetyną (ZDJĘCIA i FILM)

10 listopad 2016
(0 głosów)
Autor: 

W środę 8 listopada w Zielonej Górze gościł przewodniczący Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna. W Urzędzie Marszałkowskim odbył się briefing prasowy, a następnie otwarte spotkanie i dyskusja z mieszkańcami Zielonej Góry i okolic.

Spotkanie odbyło się w ramach akcji "POLSKA OBYWATELSKA". W całym województwie było kilkanaście spotkań z politykami, łącznie przyjechało prawie 50 parlamentarzystów PO. Beata Małecka-Libera, Grzegorz Schetyna i Marek Rząsa podjęli żywą dyskusję z zielonogórzanami, a spotkanie poprowadził przewodniczący lubuskiej Platformy Obywatelskiej senator Waldemar Sługocki.

Grzegorz Schetyna tytułem wstępu skomentował wyniki wyborów w Stanach Zjednoczonych Ameryki.

- Zwycięstwo Donalda Trumpa jest zaskoczeniem, gdyż nie jest to doświadczony polityk, a miliarder, przedsiębiorca i człowiek, który nie ma doświadczenia w polityce. Decyzja Amerykanów jest dla nas Polaków i Europejczyków wielkim wyzwaniem. Zobaczymy, w którą stronę pójdzie amerykańska polityka, teraz spekulacji i oczekiwań jest wiele. Amerykanie chcą zmian, których nie dał, a obiecywał Barack Obama.

Grzegorz Schetyna podsumował także rok działalności partii rządzącej w Polsce, czyli Prawa i Sprawiedliwości. - Zrobię wszystko jako przewodniczący PO, żeby spotykać się z ludźmi, rozmawiać, dyskutować i żeby ludzie za trzy lata poszli na wybory. Nie wyobrażam sobie sytuacji, że PIS znów wygrywa. Po 8 latach rządów PIS Polska się nie podniesie, będziemy na marginesie i w kryzysie. Wypowiedzi np. ministra Antoniego Macierewicz to jakiś absurd.

Zdaniem przewodniczącego PO reforma oświaty jest katastrofalna i nie jesteśmy na nią zupełnie przygotowani. Podobnie krytycznie ocenił projekt "Rodzina 500+", który jego zdaniem jest walką o wyborców, a nie o demografię.

Platforma Obywatelska powoli buduje swój program i chce wygrać wybory za trzy lata.

-Nie jestem pesymistą i mam nadzieję, że wspólnie damy radę. Trzeba tylko wsiąść do jednego pociągu i chcieć jechać w jedną stronę. Będzie nam ciężko przez najbliższe trzy lata, dlatego, jak ktoś się boi niech wysiądzie już teraz. Nie wystarczy mieć racji, trzeba mieć cierpliwość - mówił Grzegorz Schetyna.

Dyskusja z Lubuszanami zarówno w wieku szkolnym, jak i seniorami trwała dwie godziny.

;

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

 

Top

stat4u