Kradzież na stacji paliw

21 listopad 2016
Autor: 

Do 5 lat pozbawienia wolności grozi dwóm mężczyznom podejrzewanym o kradzież paliwa oraz towaru ze sklepu z jednej ze stacji paliw na terenie gminy Gubin. Zatrzymani mężczyźni to 28- i 30-latek. Ponadto jak się okazało, 30-latek był poszukiwany nakazem sądu do odbycia kary pozbawienia wolności, dlatego po przesłuchaniu został odwieziony do aresztu, gdzie spędzi kolejne miesiące.

Do zatrzymania dwóch mężczyzn podejrzewanych o kradzież paliwa oraz towaru ze sklepu z jednej ze stacji paliw na terenie gminy Gubin doszło w środę (16 listopada). Zatrzymani to 30-letni mieszkaniec gminy Gubin oraz 28-letni mieszkaniec gminy Brody.

Do zdarzenia doszło 6 listopada. Powiadomieni o zajściu policjanci ustalili, że tego dnia około godz. 21:00 na stację paliw podjechał samochód marki audi na niemieckich tablicach rejestracyjnych, z którego wysiadło dwóch mężczyzn. Gdy jeden z nich zajął się tankowaniem paliwa, drugi wszedł do sklepu, z którego wziął wyroby tytoniowe, alkoholowe oraz karty doładowania do sieci komórkowych, po czym wyszedł z towarem oznajmiając sprzedawczyni, iż rachunek za wszystko ureguluje kolega. Jednak tak się nie stało i obaj mężczyźni wsiedli do pojazdu i szybko odjechali, narażając właściciela stacji na straty przeszło 1200 złotych.

Sprawą zajęli się kryminalni z gubińskiego komisariatu, którzy w wyniku podjętych działań, ustalili osoby mogące dokonać tego przestępstwa. Zaskoczonych mężczyzn zastali w ich miejscach zamieszkania. Po zatrzymaniu i doprowadzeniu ich do Komisariatu Policji w Gubinie, zostali przesłuchani na powyższą okoliczność.

Obaj przyznali się do kradzieży, za którą grozi im do 5 lat pozbawienia wolności. 28-latek po przesłuchaniu (16 listopada) został zwolniony do domu, natomiast 30-latek po przesłuchaniu (17 listopada) został doprowadzony do aresztu śledczego, gdyż jak się okazało był on poszukiwany nakazem sądu do odbycia kary pozbawienia wolności. Spędzi on za kratkami najbliższe miesiące.

KWP Gorzów Wlkp.

 • Nowe elektryczne radiowozy dla lubuskich policjantów! Gdzie trafią?

  Nowe elektryczne radiowozy dla lubuskich policjantów! Gdzie trafią?

  Lubuscy policjanci otrzymali cztery nowe radiowozy elektryczne. Pojazdy trafią do komend w Gorzowie Wielkopolskim, Nowej Soli, Strzelcach Krajeńskich i Wschowie.

 • Osobówka wjechała w pieszych na pasach w Zielonej Górze. Zobacz film!

  Osobówka wjechała w pieszych na pasach w Zielonej Górze. Zobacz film!

  Poważny wypadek na przejściu dla pieszych w Zielonej Górze. Kierująca osobówką potrąciła dwie osoby. Moment zdarzenia zarejestrowała kamera miejskiego monitoringu.

 • Czy rozpoznajesz tego mężczyznę?

  Czy rozpoznajesz tego mężczyznę?

  Policjanci z Komisariatu II poszukują mężczyzny podejrzewanego o kradzież roweru marki KTM Streetmaster w nocy 30.06/01.07 z klatki schodowej bloku przy ulicy Rydza Śmigłego 66. Osoby, które rozpoznają mężczyznę na zdjęciach proszone są o kontakt osobisty lub telefoniczny z komisariatem.

 • Podczas Winobrania uważaj na złodzieja!

  Podczas Winobrania uważaj na złodzieja!

  Przed zielonogórskimi policjantami ogromne wyzwanie – zabezpieczenie Winobrania i wszystkich imprez towarzyszących świętu naszego miasta, natomiast przed uczestnikami Winobrania także wyzwanie – nie dać się okraść kieszonkowcom.

 • Miała dwa i pół promila i jechała autem

  Miała dwa i pół promila i jechała autem

  Młodszy aspirant Zbigniew Dobija, policjant komendy miejskiej w Zielonej Górze pracujący na co dzień jako przewodnik psa służbowego udowodnił wczoraj tezę, że policjantem jest się 24 godziny na dobę, bez względu na to czy jest się w służbie czy też poza nią. Wracając po służbie do domu, jadąc samochodem zauważył i zatrzymał nietrzeźwą kierującą, która jak się później okazało, miała dwa i pół promila alkoholu w organizmie. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi jej do 2 lat pozbawienia wolności i wysoka grzywna.

 • Policja wyznaczyła milion złotych nagrody za wskazanie sprawcy zatrucia Odry!

  Policja wyznaczyła milion złotych nagrody za wskazanie sprawcy zatrucia Odry!

  Policja wyznaczyła milion złotych nagrody za wskazanie sprawcy lub sprawców zatrucia Odry!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

 

Top

stat4u