Jeden zakaz, dwie kolizje, trzy promile

16 styczeń 2017
Autor: 

Kierujący passatem spowodował dwie kolizje, a później nie chciał zatrzymać się do kontroli drogowej. Został zatrzymany przez policjantów. Jak się okazało miał 3 promile alkoholu w organizmie oraz sądowny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

W niedzielny wieczór (15 stycznia) dyżurny żarskiej jednostki otrzymał zgłoszenie o kierującym samochodem VW Passat, który może być nietrzeźwy. We wskazane miejsce udał się dzielnicowy wraz z funkcjonariuszem Żandarmerii Wojskowej, z którym pełnił wspólny patrol. Funkcjonariusze, w momencie kiedy zauważyli opisany pojazd, włączyli sygnały dźwiękowe i błyskowe, aby zatrzymać i skontrolować kierowcę. Mężczyzna jednak nie reagował, jechał dalej ulicą Wojska Polskiego w Żarach i oddalając się uderzył w poruszający się przed nim VW Polo, a potem wpadł w poślizg.

Samochód uciekającego zatrzymał się na drzewie, z pojazdu wysiadło dwóch mężczyzn. Usiłowali uciec z miejsca zdarzenia, jednak po krótkiej chwili zostali zatrzymani przez funkcjonariuszy. Na miejsce policjanci wezwali też pogotowie ratunkowe, na szczęście uczestnikom zdarzenia nie stało się nic poważnego. Jak się okazało po przebadaniu, 24-latek miał blisko trzy promile alkoholu w organizmie, a 21-letni pasażer, który z nim jechał miał dwa promile. Jak ustalili policjanci zatrzymany przez mundurowych kierowca spowodował chwilę wcześniej jeszcze jedną kolizję uderzając w tył samochodu marki Honda Accord i oddalił się z miejsca zdarzenia. 24-latek został doprowadzony do żarskiej jednostki i zatrzymany.

Okazało się, że posiada zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych, a karany był już za kierowanie w stanie nietrzeźwości lub podobnie działającego środka, a także za wykroczenia w ruchu drogowym. Teraz odpowie za przestępstwo kierowania w stanie nietrzeźwości i niestosowanie się do orzeczonego przez sąd zakazu, a także za wykroczenia w ruchu drogowym.

Źródło: podkom. Aneta Berestecka, KPP w Żarach

KMB

 
To nie ilość lat w twoim życiu się liczy, ale ilość życia w przeżytych latach. [Abraham Lincoln]

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u