O ponad 70km/h za szybko

28 grudzień 2015

Ponad 120 km/h w terenie zabudowanym, tyle pędził 55-letni kierowca volkswagena zatrzymany do kontroli przez policjantów z Sekcji Zabezpieczenia Autostrady KWP w Gorzowie Wlkp. 55-latek wpadł w piątek 25 grudnia w Korytach /gm Torzym/. Za swoje niebezpieczne zachowanie stracił prawo jazdy, a całą sytuację nagrała kamera w nieoznakowanym radiowozie.

Nadmierna prędkość jest częstą przyczyną tragedii na drodze. Niestety, pomimo apeli i próśb o rozsądek za kierownicą, wciąż nie brakuje amatorów szybkiej jazdy. Szczególnie niebezpieczne są sytuacje, kiedy kierowcy przekraczają przepisy, a zwłaszcza prędkość w terenie zabudowanym. O tych zasadach najwyraźniej zapomniał 55-letni mieszkaniec woj. Łódzkiego. Mężczyzna został zatrzymany do kontroli drogowej po tym jak policyjny wideo rejestrator wskazał, że kierowany przez niego volkswagen pędzi ponad 121 km/h w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie do pięćdziesiątki. Kierowca wpadł w piątek 25 grudnia w Korytach /gm Torzym/. Wszytko zostało zarejestrowane przez kamerę w nieoznakowanym radiowozie. Dzięki skuteczności policjantów udało się przerwać jego niebezpieczną jazdę, za którą stracił prawo jazdy na trzy miesiące, a jego konto wzbogaciło się o 10 pkt. Karnych. Dodatkowo będzie musiał zapłacić 500 zł. mandatu.

st. sierż. Tomasz Bartos

Zespół Prasowy KWP Gorzowie Wlkp.

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u