Szybko zatrzymany za rozbój na 18 latku

31 grudzień 2015

Żagańscy policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego w ciągu kilku minut od zgłoszenia zatrzymali po skutecznym pościgu podejrzanego o rozbój. Mundurowi złożyli już wniosek o tymczasowe aresztowanie 33-latka. Grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności.

29 grudnia 2015r., kilka minut przed godziną 22.00, jeden z policyjnych patroli pełniących służbę na terenie Żagania, zauważył na ul. Jana Pawła II młodego mężczyznę który z daleka machał ręką w ich stronę. Z relacji 18-latka wynikało, że na ul. Mickiewicza został zaczepiony przez nieznanego mu mężczyznę. Napastnik groził chłopakowi użyciem noża i zabrał rower odjeżdżając nim w kierunku pl. Królowej Jadwigi. Policjanci o rozboju powiadomili oficera dyżurnego i pozostałe patrole. Już po kilku minutach policjanci namierzyli mężczyznę, kt óry odpowiadał rysopisowi podanemu przez pokrzywdzonego. Na widok jadącego radiowozu mężczyzna porzucił rower i zaczął pieszo uciekać kryj ąc się między budynkami. Policjanci pobiegli za nim i po chwili zatrzymali. Mężczyzna nie reagował na polecenia, był bardzo agresywny, stawiał czynny i bierny opór. Napastnik został doprowadzony do żagańskiej komendy. Tam policjanci zbadali jego stan trzeźwości. Badanie alkomatem wykazało, że był trzeźwy. Policjanci sprawdzają również, czy zatrzymany znajdował się pod działaniem narkotyków. Odzyskany rower został przekazany pokrzywdzonemu.

30 grudnia policjanci przesłuchali zatrzymanego 33-latka, który usłyszał zarzut dokonania rozboju złożyli również wniosek o jego tymczasowe aresztowanie. Za rozbój grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u