Policjanci zabezpieczyli papierosy warte ponad 200 tys. złotych

31 grudzień 2015

Ponad 13 tys. paczek papierosów i blisko 200 kg krajanki tytoniu bez akcyzy zabezpieczyli żarscy policjanci. Do sprawy zatrzymano 32- latka oraz 30-letnią kobietę. W Sylwestra /31 grudnia/ Sąd zdecydował o trzymiesięcznym areszcie dla mężczyzny. Grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Żarach przeprowadzili szeroko zakrojone działania które uniemożliwiły wprowadzenie na rynek ponad 13 tysięcy paczek papierosów różnych marek. Papierosy nie posiadały polskich znaków akcyzy skarbowej. Policjanci zabezpieczyli także blisko 200 kg krajanki tytoniu, z której część pakowana była w woreczki o wadze 50 g, i w ten sposób przygotowana już do sprzedaży. Kilkanaście kilogramów przygotowane było w woreczki 0.5 kilogramowe, na których umieszczono bezprawnie znaki towarowe. Szacunkowa wartość kontrabandy to ponad 200 tysięcy złotych .

Do działań przygotowanych przez żarskich kryminalnych zaangażowani byli także funkcjonariusze pionu prewencji. Realizacja przeprowadzona została 29 grudnia br. Do sprawy, prowadzonej pod nadzorem żarskiej prokuratury, zatrzymano 32-latka oraz 30-letnią kobietę. Podczas przeszukania mieszkań, w dwóch znajdujących się na terenie Żar, wynajmowanych przez mężczyznę, policjanci zabezpieczyli nielegalny towar. To tytoń i papierosy, telefon pochodzący z kradzieży, dwa rowery, które miały mechanicznie usuni ęte pola numeryczne oraz kilkadziesiąt sztuk litrowych butelek spirytusu i innych rodzajów alkoholi nieznanego pochodzenia. Policjanci znaleźli i zabezpieczyli również środki odurzające i substancje psychotropowe.

Mężczyzna usłyszał już cztery zarzuty m.in. dotyczące posiadania środków odurzających i substancji psychotropowych, przechowywania wyrobów tytoniowych bez znaków polskiej akcyzy skarbowej, sprowadzenia niebezpieczeństwa dla życia lub zdrowia wielu osób wyrabiając lub wprowadzając do obrotu szkodliwe dla zdrowia substancje. Za co grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

W czwartek /31 grudnia/ Sąd zdecydował o zastosowaniu środka zapobiegawczego w postaci trzymiesięcznego aresztu dla 32-letniego mężczyzny. Sprawa ma charakter rozwojowy.

tyton warty ponad 200k 01

tyton warty ponad 200k 05 

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u