Pracowita sylwestrowa noc lubuskiej Policji

01 styczeń 2016

Minionej nocy lubuskim policjantom pracy nie brakowało. Najwięcej interwencji dotyczyło głośnych sylwestrowych zabaw, a także nieporozumień, do których dochodziło pod lokalami rozrywkowymi. Odnotowano także kilka poważniejszych zdarzeń.

W minioną noc Lubuszanie hucznie świętowali nadejście roku 2016. Gorzowianie mogli to zrobić podczas zorganizowanej imprezy masowej. Kilkaset osób bawiło się na Bulwarze. Przed północą, na moście i po obu stronach Warty pojawiły się tłumy gorzowian, które chciały obejrzeć pokaz fajerwerków. Dzięki pracy policjantów każdy mógł bezpiecznie świętować, a następnie wrócić do domu. Podczas miejskiej imprezy nie odnotowano żadnych zdarzeń.

Lubuscy policjanci dbali także o bezpieczeństwo na drogach. Tej nocy nie doszło do żadnego wypadku. Funkcjonariusze w ostatni dzień 2015 roku zatrzymali 8 nietrzeźwych kierowców. Po północy wpadło kolejnych 6 (dane do godz. 8.00). Wśród nich dwaj obywatele Ukrainy, których mundurowi zatrzymali w Karninie. O godz. 1.30, 28-letni kierujący oplem vectra uderzył w ogrodzenie posesji. Okazało się, że kierowca ma ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Kiedy funkcjonariusze prowadzili na miejscu czynności, podjechał mercedes sprinter. Zachowanie kierowcy tego pojazdu wzbudziło podejrzenie funkcjonariuszy. Okazało się, że 28-letni mężczyzna, który przyjechał po opla kolegi, też jest nietrzeźwy. Miał prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie. Obaj będą odpowiadać w sądzie.

Podczas sylwestrowej nocy (ok. godz. 20.30) gorzowscy policjanci zostali poinformowani o ładunku wybuchowym, który miał być podłożony w lokalu rozrywkowym przy ul. Mościckiego. W tym czasie trwała tam zabawa. Służby musiały ewakuować 67 osób – gości i pracowników. Na miejscu pojawili się pirotechnicy, którzy sprawdzili lokal. Kilkanaście minut po godz. 21 można było kontynuować zabawę. Żadnego ładunku nie wykryto. Funkcjonariusze będą teraz ustalać, kto wywołał fałszywy alarm.

Niestety doszło także do tragicznego zdarzenia. W Szklarce Radnickiej (pow. krośnieński) tuż przed godz. 23 pociąg osobowy śmiertelnie potrącił kobietę. Prawdopodobnie przechodziła przez tory kilkanaście metrów od przejazdu (droga W276), na którym były opuszczone rogatki. Funkcjonariusze ustalają personalia kobiety, a także okoliczności tego zdarzenia.

W Żarach ok. godz. 0.30 z pierwszego piętra budynku mieszkalnego wypadło przez okno 6-letnie dziecko. Na szczęście wstępne badania mówią tylko o ogólnych potłuczeniach. W tym samym czasie w mieszkaniu przebywało także 2-letnie dziecko. Prawdopodobnie były pozostawione bez opieki. Po zdarzeniu zostali przekazani rodzinie. Z matką funkcjonariusze będą prowadzić czynności procesowe, aby ustalić szczegóły tego zdarzenia.

W Kostrzynie n/Odrą doszło do pożaru. Ok. godz. 4.30 na najwyższej kondygnacji budynku mieszkalnego zauważono ogień. Z budynku ewakuowano 15 osób, 2 z nich zostały przewiezione na badania do szpitala. Funkcjonariusze z pomocą biegłego będą ustalać okoliczności tego zdarzenia.

Wiele pracy mieli podczas minionej nocy policjanci w województwie lubuskim. Tylko w Gorzowie i Zielonej Górze odnotowano niemal 200 interwencji. W zdecydowanej większości były one związane z głośnymi zabawami i nietrzeźwymi osobami, które zakłócały porządek publiczny.

Przypominamy, aby zadbać o bezpieczeństwo na drodze. W jednostkach województwa lubuskiego można zbadać swoją trzeźwość przed wyjazdem.

Wykaz dostępny tutaj: http://www.lubuska.policja.gov.pl/go/serwis-informacyjny/aktualnosci/14220,Tutaj-sprawdzisz-swoja-trzezwosc.html

Pierwszy dzień roku 2016 przywitał kierowców w części województwa gołoledzią. Zwróćmy uwagę na panujące warunki na drogach i dopasujmy do nich styl jazdy.

st. sierż. Grzegorz Jaroszewicz

Zespół Prasowy

KWP w Gorzowie Wlkp.

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u