Zderzenie ambulansu i BMW (ZDJĘCIA)

05 luty 2017
Autor: 
Fotografia Ratownicza Waldemar Szańkowski

5 lutego o godzinie 12:40 Stanowisko Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Polkowicach odebrało zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na Drodze Krajowej numer 12 w miejscowości Radwanice.

Jak się okazało, doszło do zderzenia pojazdu osobowego marki BMW oraz karetki Zespołu Ratownictwa Medycznego D 06 16 z Polkowic. Według relacji świadków, kierujący BMW wymusił pierwszeństwo na prawidłowo jadącej karetce - wtedy doszło do zderzenia. Ambulans bezpośrednio po zderzeniu wyleciał z drogi - uderzył w płot, następnie ściął znak drogowy i zawisł na przydrożnym rowie, natomiast BMW zatrzymało się na barierkach ochronnych.

Wszyscy uczestnicy mogą mówić o dużym szczęściu - patrząc na zniszczenia pojazdów jak i infrastruktury, nikomu nic poważnego się nie stało - trzy osoby zostały przebadane na miejscu przez ratowników oraz strażaków.

Droga Krajowa numer 12 w kierunku Szprotawy jak i wylotu na DK3 została zablokowana. Czynności wyjaśniające to zdarzenie prowadzą funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach.

Na miejscu zdarzenia pracowały JRG Polkowice, OSP Radwanice, ZRM Polkowice, ZRM Głogów,WRD KPP Polkowice oraz grupa dochodzeniowo - śledcza - KPP Polkowice i służby drogowe.

Informacja i zdjęcia: Fotografia Ratownicza Waldemar Szańkowski

KMB

 
Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

 

Top

stat4u