Auto w rowie. Kierowca zakleszczony

06 luty 2017
Autor: 
KPP Krosno Odrz.

Policjanci z gubińskiego komisariatu wykazali się niezwykłą czujnością. Widząc elementy lampy oraz zderzaka mogące być częścią pojazdu, zatrzymali się, by sprawdzić czy nie doszło do wypadku. W rowie w krzakach leżało na dachu auto, w którym znajdował się młody mężczyzna. 19-latek był przez blisko 40 minut zakleszczony w samochodzie, wisząc głową do dołu z zapiętym pasem bezpieczeństwa.

Asp.szt.Emil Konieczny oraz asp.Krzysztof Leńczuk z Referatu Kryminalnego Komisariatu Policji w Gubinie wiedzą, że służba w policji to nie monotonia.  Policjanci jadąc rzadko uczęszczaną w nocy drogą, w pewnym momencie na trasie między miejscowościami Jaromirowice - Wałowice gm. Gubin, zauważyli na jezdni elementy lampy oraz zderzaka mogące być częścią pojazdu. Mając podejrzenie, że mogło dojść do wypadku, policjanci zatrzymali pojazd w poszukiwaniu auta. Po zejściu ze skarpy, w przydrożnym rowie w krzakach zauważyli leżący na dachu samochód. Szybko podbiegli do pojazdu, by sprawdzić czy nie ma w nim żadnych osób.

Jak się okazało, na fotelu kierowcy głową w dół wisi młody mężczyzna, zapięty w pas bezpieczeństwa. Na szczęście pomimo widocznych obrażeń na twarzy oraz trudności z oddychaniem, był przytomny. Mężczyzna przekazał, że jest zakleszczony i w żaden sposób nie może się ruszyć. W takiej pozycji znajdował się już od około 40 minut. Wielokrotnie wołał o pomoc, ale bez żadnego rezultatu. Policjanci mając świadomość, że w takiej sytuacji życie 19-latka może być zagrożone, nie czekając na przyjazd straży pożarnej oraz załogi pogotowia ruszyli mu na ratunek. Uwolnienie mężczyzny nie było jednak takie proste. Karoseria pojazdu była bardzo zdeformowana, a otworzenie drzwi od kierowcy bądź pasażera było niemożliwe. Pomimo trudności policjanci nie poddawali się i po dostaniu się do środka, przecięli napięty pas, uwalniając mężczyznę. Następnie oderwali przednią rozbitą częściowo szybę, przez którą pomogli wyjść osłabionemu 19-latkowi.

W rozmowie z policjantami mężczyzna oznajmił, że jadąc wpadł w poślizg, uderzył w drzewo, a następnie po dachowaniu wpadł do rowu. Mężczyzna z podejrzeniem odmy płucnej oraz ogólnymi potłuczeniami został zabrany do szpitala. Dzięki pomocy policjantów jego życiu nie zagraża już żadne niebezpieczeństwo.

KPP Krosno Odrz.

 • Rotary Club spełnia marzenie Julki

  Rotary Club spełnia marzenie Julki

  Julia Błasik jest uczennicą Szkoły Podstawowej nr 11 w Zielonej Górze. Dziewczynka ma jednostronną wadę słuchu w stopniu umiarkowanym, co utrudnia jej codzienne funkcjonowanie.

 • Ciało noworodka w kontenerze na śmieci

  Ciało noworodka w kontenerze na śmieci

  10 kwietnia w Skwierzynie ujawniono zwłoki noworodka. Dziecko było wrzucone do kontenera na śmieci. 

 • Food Trucki wracają do Krosna Odrzańskiego

  Food Trucki wracają do Krosna Odrzańskiego

  Zachmurzenie umiarkowane, lekki przelotny deszcz, temperatura w dzień około 8 st. C. Taka pogoda czeka nas w najbliższy weekend. Pomimo kiepskich warunków atmosferycznych Krosno Odrzańskie zaprasza na Festiwal Smaków Świata Food Trucki.

 • Czy będzie likwidacja 44 Wojskowego Oddziału Gospodarczego w Krośnie Odrzańskim?

  Czy będzie likwidacja 44 Wojskowego Oddziału Gospodarczego w Krośnie Odrzańskim?

  Radni Rady Miejskiej w Krośnie Odrzańskim wraz z Burmistrzem Markiem Cebulą wyrazili zaniepokojenie w związku z pojawiającymi się w przestrzeni publicznej informacjami o zamiarze likwidacji 44 Wojskowego Oddziału Gospodarczego w Krośnie Odrzańskim.

 • Sezon rowerowy rozpoczęty. Zabezpiecz swój rower!

  Sezon rowerowy rozpoczęty. Zabezpiecz swój rower!

  Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze zapraszają wszystkich właścicieli jednośladów do znakowania swoich rowerów. Pamiętajmy, że rowery oznakowane są mniej atrakcyjne dla złodziei, a dzięki temu są bardziej bezpieczne!

 • Bądźmy ostrożni. Właśnie rozpoczyna się sezon motocyklowy

  Bądźmy ostrożni. Właśnie rozpoczyna się sezon motocyklowy

  W ostatnim czasie na terenie powiatu zielonogórskiego doszło do kilku zdarzeń drogowych z udziałem motocyklistów dlatego zielonogórscy policjanci chcąc przeciwdziałać takim zdarzeniom przypominają o ostrożności i przestrzeganiu przepisów ruchu drogowego. Kierowcy innych pojazdów także powinni pamiętać, że sezon motocyklowy, dzięki sprzyjającej pogodzie, już się rozpoczął.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u