Nielegalne papierosy w bagażniku

07 styczeń 2016
Autor: 

W środę 6 stycznia w godzinach popołudniowych policjanci służby patrolowej podczas kontroli drogowej ujawnili w bagażniku samochodu osobowego kilkanaście tysięcy sztuk papierosów bez akcyzy. Kierujący pojazdem został zatrzymany w policyjnej izbie zatrzymań. Usłyszy zarzuty.

W Zielonej Górze około godziny 13 patrol policji zatrzymał do kontroli drogowej pojazd marki VW Golf. Początkowo kontrola drogowa nie różniła się niczym od poprzednich do czasu kiedy policjanci ujawnili w bagażniku kartony papierosów bez akcyzy jednej ze znanych marek. Jak ustalili mundurowi kierujący pojazdem 49-letni mieszkaniec Zielonej Góry przewoził w bagażniku około 16 tysięcy sztuk papierosów. Kontrolowany mężczyzna nie potrafił powiedzieć skąd je ma i twierdził że jego rolą było przewiezienie ładunku do Zielonej Góry. Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą zabezpieczyli ujawnione kilkanaście tysięcy sztuk papierosów bez akcyzy, a mężczyzna został osadzony w policyjnej izbie zatrzymań. Po przesłuchaniu usłyszy zarzuty.

Kodeks karny skarbowy za to przestępstwo przewiduję karę nie tylko grzywny, ale nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

KMB

 
To nie ilość lat w twoim życiu się liczy, ale ilość życia w przeżytych latach. [Abraham Lincoln]

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u