Policjanci odzyskali Audi warte 45 tys. złotych

07 styczeń 2016
Autor: 

Policjanci z Żar odzyskali samochód osobowy marki Audi A4 Avant warty 45 tysięcy złotych, który został skradziony na terenie Niemiec. Zatrzymany do sprawy, to 26-letni mieszkaniec gminy Żary. Prokurator zdecydował o zastosowaniu dozoru policji wobec mężczyzny.

Do kradzieży samochodu doszło w nocy z 3/4 stycznia br. na terenie Niemiec. Policjanci z Posterunku Policji w Przewozie ustalili miejsce, w którym może znajdować się skradziony pojazd. W działania mające na celu odzyskanie pojazdu oraz ustalenie sprawcy włączyli si ę funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Żarach.

Wspólna praca przyniosła szybki efekt. 4 stycznia br. w lesie w miejscowości Rościce policjanci odnaleźli i zabezpieczyli Audi A4 Avant z 2008 roku, warte 45 tys. złotych. W tym samym czasie zatrzymali także 26-latka, który jest podejrzany o dokonanie kradzieży tego samochodu. Zgromadzony materiał dowodowy m.in. zabezpieczone od podejrzanego rzeczy pochodzące ze skradzionego pojazdu, pozwoliły na przedstawienie mu zarzutu kradzieży z włamaniem. Kodeks karny za ten rodzaj przestępstwa przewiduje do 10 lat pozbawienia wolności.

W środę 06 stycznia br. prokurator zdecydował o zastosowaniu środka zapobiegawczego w postaci dozoru policji.

KMB

 
Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

 

Top

stat4u