Zbrodnia sprzed 13 lat. Kto za nią stoi?

20 luty 2017

Policjanci z Wydziału Kryminalnego KWP w Gorzowie Wlkp. z tzw. Archiwum X” prowadzą czynności zmierzające do ustalenia okoliczności brutalnego zabójstwa, do którego doszło latem 2003 roku w województwie lubuskim.

Ofiarą był obywatel Białorusi – po latach udało się ustalić jego tożsamość i okoliczności przyjazdu do Polski.

7 sierpnia 2003 roku z rzeki Odry w miejscowości Kosarzyn w powiecie krośnieńskim ujawniono zwłoki ofiary brutalnego zabójstwa. Początkowo sprawa była prowadzona przez policjantów z Krosna Odrzańskiego i nadzorowana przez tamtejszą Prokuraturę. Z uwagi na brak możliwości procesowych, sprawa w 2003 roku formalnie została umorzona, a tożsamość ofiary nie została ustalono. Mimo tego czynności operacyjne cały czas były prowadzone. Dzięki wysiłkom policjantów z tzw. „Archiwum X” Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp. po 13 latach możliwe było ustalenie tożsamości ofiary. Okazało się, że ofiarą był:

Piatrou Schautsou Viachaslau, ur. 11.02.1968r. w Mińsku

Nadal nie są jednak znane dokładne wszystkie okoliczności tej sprawy. Niemniej policjanci krok po kroku zbierają ważne i istotne informacje dotyczące tego zdarzenia. Nie ustalono miejsca pobytu Białorusina na terenie województwa lubuskiego. Wiadomo z policyjnych ustaleń jedynie, że podczas pobytu miał on udać się do jednej z firm na terenie Rzepina w powiecie słubickim.

W związku z powyższym zwracamy się z prośbą do osób, które mogły znać denata bądź posiadają jakiekolwiek informacje w przedmiotowej sprawie o kontakt z najbliższą jednostką Policji lub telefon na nr 997.

1

KWP w Gorzowie Wlkp.

TAGI
Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.