Bezpartyjni Samorządowcy o walce ze smogiem

20 luty 2017
Autor: 

Mamy w kraju fatalny stan powietrza, Polskę spowija smog. Bezpartyjni Samorządowcy podejmują ten trudny temat.

W zeszłym tygodniu radni z Klubu Bezpartyjni Samorządowcy zwołali specjalną konferencję prasową, a dzisiaj podczas sesji Sejmiku Województwa Lubuskiego złożyli klubowy wniosek w tej sprawie.

- Musimy zmienić prawo lokalne i walczyć ze smogiem, bo to coraz większy problem, który już realnie zagraża zdrowiu mieszkańców naszego regionu. Nie możemy dłużej czekać, a w walkę z zanieczyszczeniami powietrza powinny zaangażować się wszystkie instytucje - zaznacza Przewodniczący Klubu Radnych, Łukasz Mejza.

- Sytuacja w naszym regionie jest lepsza niż w innych, ale nieustannie się pogarsza, dlatego nie można dłużej czekać - dodaje Mejza.

Ustawa z dnia 27 kwietnia 2001 r. Prawo ochrony środowiska, w artykule 96. Ust. 2 wskazuje, iż tylko Zarząd Województwa jest do tego uprawniony, więc inicjatywa uchwałodawcza jest po stronie Zarządu, a ten nie robi nic w tej materii - mówi Mejza.

- Zarząd Województwa powinien jak najszybciej zaangażować się w opracowanie programu antysmogowego. Trzeba rozpocząć szeroką debatę na ten temat i już w tej chwili zacząć działać. Narodowy fundusz ze wskazaniem rządu zaprzestał niezwykle efektywnego programu „Kawka”, który miał na celu, chociażby, rozbudowę sieci ciepłowniczych oraz montaż systemów energii odnawialnej i dlatego również apelujemy do rządu, aby wznowić ten dobry program - mówi nam Radny Edward Fedko.

- Jako Bezpartyjni Samorządowcy stoimy na stanowisku, żeby nie czekać, aż większość samorządów podejmie działania w tym temacie, bo normy są znacznie przekroczone w naszym regionie. Szczególnie zła sytuacja jest w powiatach wschowskim, żarskim i gorzowskim. Rozwiązanie powinny być wprowadzane etapowo. - zaznacza na koniec Radny Franciszek Wołowicz.

mejza

 

 

 

 

 

 

TAGI
KMB

 
Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u