Pobiegnij dla Wyklętych

20 luty 2017
Autor: 

26 lutego w Zielonej Górze po raz trzeci odbędzie się bieg honorujący i upamiętniający żołnierzy polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego działającego w latach 1944 – 1963 w obrębie przedwojennych granic RP "Tropem Wilczym".

W tym roku w Zielonej Górze bieg będzie miał charakter upamiętniający pułkownika Jana Kudłę, ps. Ryś (który odszedł od nas w dniu wczorajszym).

Bieg organizowany jest w miastach z całej Polski oraz m.in. Nowego Jorku, Chicago, Londynu, Wilna, Grodna, Lidy, Żytomierza i Zdołbunowa....

W Zielonej Górze odbędzie się tradycyjny bieg na 1963 metry (odwołanie do roku w którym zginął ostatni Żołnierz Wyklęty – Józef Franczak ps. Lalek) oraz na dystansie 10km. Przy okazji biegu zorganizowane zostaną wydarzenia i atrakcje, w tym strzelnica.

W tym roku w Zielonej Górze, aby uczcić pamięć i walkę polskich bohaterów pobiegnie 5 żołnierzy z US Army i 5 żołnierzy polskich.

Zostało jeszcze kilka miejsc i można się zapisać na bieg

Adres do wydarzenia.

bieg

KMB

 
Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

 • Weź udział w wirtualnym biegu. Pomóż potrzebującym dzieciom

  Weź udział w wirtualnym biegu. Pomóż potrzebującym dzieciom

  W tym roku rusza 7. edycja sztafety maratońskiej Electrum Ekiden. Tym razem zawodnicy w sześcioosobowych zespołach będą mogli pokonać dwa dystanse. 20 kilometrów w zespole pięcioosobowym lub dystans maratonu 42.195m w wersji wirtualnej w dowolnym miejscu a przy okazji wesprzeć szczytny cel. Dochód z wpisowego zostanie przekazany na rzecz Fundacji Pomóż Im prowadzącej białostockie hospicjum dla dzieci.

 • II Półmaraton Świebody i Sulecha, czyli biegiem ze Sulechowa do Świebodzina

  II Półmaraton Świebody i Sulecha, czyli biegiem ze Sulechowa do Świebodzina

  24 marca 2019 r. po raz drugi odbędzie się Półmaraton Świebody i Sulecha. Biegacze wystartują z placu Ratuszowego w Sulechowie i po przebiegnięciu 21 kilometrów i 97 metrów wbiegną na metę na placu Jana Pawła II w Świebodzinie.

 • Policyjny specjalista od ekstremalnych biegów (ZDJĘCIA)

  Policyjny specjalista od ekstremalnych biegów (ZDJĘCIA)

  Policjant ze Świebodzina, asp. sztab. Krzysztof Gorgiel, w swoim dorobku biegów specjalnych posiada już 12 medali i szykuje się do zdobycia kolejnych: Korony Runmagedonu oraz biegu Formoza Challenge, który jest testem do wojsk specjalnych. Jego pasją jest pokonywanie wielokilometrowych tras podczas których zmierzyć się musi z szeregiem specjalnych przeszkód. Dodatkowym utrudnieniem jest pogoda, wysoka lub ujemna temperatura. Nie wszyscy uczestnicy kończą zawody dlatego warto wspomnieć, że Krzysztof skończył już 40 lat.

 • Charytatywny Bieg Dobrych Mikołajów

  Charytatywny Bieg Dobrych Mikołajów

  Zbliża się impreza sportowa dla całych rodzin. Doskonała zabawa, zdrowie i pomoc, czyli przed nami się trzecia edycja Charytatywnego Biegu Dobrych Mikołajów w Zielonej Górze.

 • VI Bieg Niepodległości Żagań

  VI Bieg Niepodległości Żagań

  11 listopada w sobotę w Żaganiu odbędzie się Bieg Niepodległości. Organizatorzy wydarzenia zapewniają wiele atrakcji i dobrą zabawę. Zbliża się koniec zapisów, chętnych nie brakuje.

 • Bieg Jeża

  Bieg Jeża

  Tegoroczny Bieg Jeża to już piąta edycja. Celem wydarzenia jest zebranie żywności i materiałów dla zwierząt ze schroniska.  Uczestnicy biegnąc pomagają i mogą przebrać się za patrona wydarzenia i biec w przebraniu. Najciekawsze kostiumy zostaną nagrodzone. Szykuje się dobra zabawa.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u