Lubuskie technologie kosmiczne

21 luty 2017
Autor: 
Pixabay

Lubuskie poleci w kosmos? – Nic takiego się nie wydarzy – uspokaja marszałek Elżbieta Anna Polak. - Będziemy tu, na ziemi, starali się wybudować coś dla kosmosu korzystając z doświadczeń Centrum Badań Kosmicznych.

W Parku Naukowo-Technologicznym w Nowym Kisielinie chcemy stworzyć tzw. Park Badań Kosmicznych - wyjaśniała marszałek naszego województwa podczas konferencji prasowej 20 lutego.

Gościem specjalnym konferencji był gen. Mirosław Hermaszewski, który zadeklarował wsparcie projektu.

Jak podkreślała marszałek Elżbieta Anna Polak, aby projekt budowy Parku Technologii Kosmicznych mógł zostać zrealizowany potrzebna jest nie tylko infrastruktura, która już powstała dzięki wsparciu środków unijnych, ale przede wszystkim ludzie.

- Możemy z dumą się pochwalić, że mamy wybitnych naukowców, kadrę inżynierską. Mamy dobrze prowadzone wydziały na Uniwersytecie Zielonogórskim – zaznaczyła. - Bardzo ważny jest także biznes. W tym obszarze spore osiągnięcia ma firma HERTZ, która chce zaangażować się w partnerstwo. Projektem budowy Parku Technologii Kosmicznej zainteresowana jest także firma niemiecka – dodała.

Deklarację współpracy złożyła także Iwona Stanisławska, dyrektor Centrum Badań Kosmicznych.

– Mamy kilkadziesiąt lat praktyki w eksperymentowaniu w kosmosie. Kilka lat temu otworzyły się dla nas podwoje Europejskiej Agencji Kosmicznej, co pozwala nam dużo szerszym frontem wejść w te eksperymenty i ciągłą pracę nad technologiami technicznymi.

Województwo lubuskie jest wśród najmniejszych regionów w Polsce ale ma ambicje aby stać się wiodącym pod względem innowacji i nowoczesnych technologii. Lubuskie chce swoją determinacją  przekonać zarząd NEREUS, że region zasługuje na włączenie do konsorcjum kosmicznego regionów NEREUS.

 

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u