Oszuści wykradają dane do kont na Allegro

05 listopad 2019
Oszuści wykradają dane do kont na Allegro Stock Adobe

CERT Polska ostrzega przed phishingiem kierowanym do użytkowników Allegro. Ofiara przestępców jest informowana o niedopłacie do salda konta z krótkim terminem do uregulowania płatności.

Oszuści w mailach namawiają do kliknięcia w link, co powoduje kradzież haseł użytkowników. Domena wykradająca to 2-login.alleqro-pl.choljai[.]info.

Wszystkim osobom, które kliknęły w podobnego maila i podały dane do konta, zalecamy jak najszybszą zmianę hasła - informuje we wpisie na Facebooku CERT Polska. - Dodatkowo zachęcamy wszystkie osoby, które wykorzystują jedno hasło w wielu serwisach do zmiany ich na unikalne i rozpoczęcie korzystania z menadżera haseł.

Wszelkie podejrzane maile neleży zgłaszać TUTAJ

link allegro

Zdjęcie: CERT Polska

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.