Oszuści wykradają dane do kont na Allegro

05 listopad 2019
Autor: 
Oszuści wykradają dane do kont na Allegro Stock Adobe

CERT Polska ostrzega przed phishingiem kierowanym do użytkowników Allegro. Ofiara przestępców jest informowana o niedopłacie do salda konta z krótkim terminem do uregulowania płatności.

Oszuści w mailach namawiają do kliknięcia w link, co powoduje kradzież haseł użytkowników. Domena wykradająca to 2-login.alleqro-pl.choljai[.]info.

Wszystkim osobom, które kliknęły w podobnego maila i podały dane do konta, zalecamy jak najszybszą zmianę hasła - informuje we wpisie na Facebooku CERT Polska. - Dodatkowo zachęcamy wszystkie osoby, które wykorzystują jedno hasło w wielu serwisach do zmiany ich na unikalne i rozpoczęcie korzystania z menadżera haseł.

Wszelkie podejrzane maile neleży zgłaszać TUTAJ

link allegro

Zdjęcie: CERT Polska

KMB

 
To nie ilość lat w twoim życiu się liczy, ale ilość życia w przeżytych latach. [Abraham Lincoln]Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u