Nietrzeźwy kierujący uszkodził radiowóz

11 styczeń 2016
Autor: 

Dzisiaj ok. godz. 10 na ul. Kostrzyńskiej w Zielonej Górze, podczas próby zatrzymania przez policjantów, nietrzeźwy kierujący uszkodził radiowóz. Mężczyzna miał prawie 3 promile alkoholu w organizmie. Policjanci nie uwierzyli w jego tłumaczenie.

Dzisiaj tuż przed godz. 10, dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze otrzymał informację, że w okolicach ul. Kostrzyńskiej kierujący toyotą avensis mężczyzna najprawdopodobniej jest nietrzeźwy. Na miejsce pojechali policjanci służby patrolowej, aby sprawdzić zgłoszenie. Mundurowi w rejonie ul. Kostrzyńskiej zauważyli wskazane w zgłoszeniu auto, a za jego kierownicą mężczyznę. Zatrzymali radiowóz tuż za toyotą i już mieli z niego wysiąść, gdy nagle kierujący wrzucił wsteczny bieg i uderzył w samochód policyjny. Próbował także przejechać funkcjonariusza służby celnej, który chciał uniemożliwić mu dalszą jazdę.

Policjanci zatrzymali mężczyznę, od którego wyczuwalna była wyraźna woń alkoholu i przeprowadzili badanie na jego zawartość w organizmie. Pierwsze badanie wykazało, że miał prawie 3 promile. Jak później tłumaczył mundurowym, wypił wczoraj dwa piwa. Zatrzymany mężczyzna był bardzo agresywny tak, że policjanci musieli go obezwładnić i założyć mu kajdanki.

Kierującym okazał się 38-letni Piotr S., mieszkaniec Zielonej Góry. Mężczyzna trafił do policyjnej izby zatrzymań. Straci prawo jazdy. Według znowelizowanych przepisów Ustawy prawo o ruchu drogowym, wobec mężczyzny orzeczony zostanie zakaz prowadzenia pojazdów na minimum 3 lata i otrzyma on także karę grzywny w wysokości co najmniej 5 tys. zł. O ostatecznym wymiarze kary zadecyduje Sąd Rejonowy w Zielonej Górze.

Za jazdę w stanie nietrzeźwości kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności do 2 lat.

KMB

 
To nie ilość lat w twoim życiu się liczy, ale ilość życia w przeżytych latach. [Abraham Lincoln]Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u