Funkcjonariusze z polsko-niemieckiej placówki w Świecku odzyskali skradzione pojazdy

13 styczeń 2016
Autor: 

Dwa skradzione w Niemczech samochody osobowe odzyskali funkcjonariusze z polsko – niemieckiej placówki w Świecku. Łączna wartość pojazdów wynosi 171 tysięcy zł.

Wspólny patrol funkcjonariuszy Straży Granicznej i policji niemieckiej pełnił służbę 13 stycznia 2016 r. na terytorium Polski na drodze krajowej nr 2. Kilka minut po północy funkcjonariusze wytypowali i zatrzymali do kontroli jadący z Niemiec samochód marki Ford Galaxy. Już podczas wstępnych oględzin zauważyli, że zamek w drzwiach auta jest uszkodzony. Wprawdzie pojazd nie figurował w bazie danych jako utracony, ale strona niemiecka – po bezpośrednim kontakcie z właścicielem forda – potwierdziła fakt kradzieży. W samochodzie znajdowały się dwa rowery, również skradzione na terytorium Niemiec.

Funkcjonariusze zatrzymali kierującego fordem 47-letniego Pomorzanina. Okazało się dodatkowo, że posiada on sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Wartość odzyskanego auta oszacowano na kwotę 115 tysięcy zł.

Kilka godzin później, po godzinie 5-ej, ten sam patrol wytypował do kontroli samochód Renault Scenic. Kierujący tym pojazdem zastosował się do sygnału do zatrzymania i zjechał we wskazane miejsce, ale chwilę później wysiadł i podjął próbę ucieczki w kierunku pobliskiego lasu. Został jednak zatrzymany przez funkcjonariuszy.

Auto było skradzione w Niemczech, a jego kierowca, 25-latek z województwa lubuskiego, również nie posiadał uprawnień do prowadzenia pojazdów. Został zatrzymany. Wartość renaulta to 56 tysięcy zł.

Obu zatrzymanych mężczyzn oraz odzyskane pojazdy funkcjonariusze przekazali policjantom ze Słubic, którzy poprowadzą dalej sprawę kradzieży.

KMB

 
To nie ilość lat w twoim życiu się liczy, ale ilość życia w przeżytych latach. [Abraham Lincoln]

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u