Policjanci zabezpieczyli środki ochrony roślin

12 luty 2016

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Żarach, zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej, na targowisku miejskim w Łęknicy zabezpieczyli kilkadziesiąt butelek zawierających środki ochrony roślin, na opakowaniach bezprawnie umieszczone było logo znanej marki. Towar do sprzedaży oferowali 34-letni mężczyzna i 38-letnia kobieta, mieszkańcy powiatu żarskiego. Za tego typu przestępstwo grozi grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

W środę 10 lutego br. policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Żarach, zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej, udali się na targowisko miejskie w przygranicznej Łęknicy, gdzie dokonali kontroli legalności sprzedawanych tam towarów. Podczas działań ujawnili i zabezpieczyli na jednym ze stoisk handlowych 155 sztuk butelek o pojemności 1 litra oraz 8 butelek o pojemności 5 litrów, na których umieszczone było bezprawnie logo znanej firmy produkującej środki ochrony roślin. Towar do sprzedaży oferowała 38-letnia kobieta i 34-letni mężczyzna, mieszkańcy powiatu żarskiego. Policjanci zabezpieczyli podrabiane produkty, które nie trafią już do obrotu. Szacunkowa wartość oryginalnych odpowiedników środków chemicznych służących do zwalczania chwastów to około 8 tysięcy złotych.

Zgodnie z Ustawą Prawo Własności Przemysłowej:

Art. 305.

  1. Kto, w celu wprowadzenia do obrotu, oznacza towar podrobionym znakiem towarowym, zarejestrowanym znakiem towarowym, którego nie ma prawa używać lub dokonuje obrotu towarami oznaczonymi takimi znakami, podlega grzywnie , karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.
  2. Jeżeli sprawca uczynił sobie z popełnienia przestępstwa określonego w ust.1 stałe źródło dochodu albo dopuszcza się tego przestępstwa w stosunku do towaru o znacznej wartości, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 5.

Policjanci na terenie powiatu żarskiego systematycznie działają także w kierunku eliminowania ze sprzedaży towarów nie posiadających znaków polskiej akcyzy skarbowej. W sobotę 06 lutego br. podczas czynności służbowych policjanci ujawnili na terenie Łęknicy w jednym z pojazdów zaparkowanych przy stoisku handlowym, 130 pakietów papierosów oraz 2,5 kilograma tytoniu bez polskich znaków akcyzy skarbowej. Szacunkowa wartość kontrabandy zabezpieczonej przez funkcjonariuszy to blisko 20 tys. złotych. Towar zostanie zniszczony, a osobom odpowiedzialnym za popełnienie przestępstwa skarbowego grozi wysoka kara grzywny.

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u