Nowy szef gorzowskich policjantów

25 luty 2016

Mł. insp. Stanisław Panek został powołany na stanowisko Komendanta Miejskiego Policji w Gorzowie Wlkp. W uroczystej zbiórce w siedzibie jednostki udział wziął Komendant Wojewódzki Policji w Gorzowie Wlkp., mł. insp. Jarosław Janiak oraz zaproszeni goście.

W czwartek (25 lutego) o godz. 13.00 w Komendzie Miejskiej Policji odbyło się uroczyste wprowadzenie nowego komendanta. Stanowisko objął mł. insp. Stanisław Panek. Został zaprezentowany przez Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gorzowie Wlkp., mł. insp. Jarosława Janiaka, który pogratulował nominacji i życzył powodzenia w realizacji postawionych zadań.

W uroczystości wzięli udział samorządowcy, przedstawiciele służb mundurowych, a także kadra kierownicza gorzowskiej jednostki. Ceremonię objęcia stanowiska rozpoczęło wprowadzenie sztandaru Komendy Miejskiej Policji. Następnie Naczelnik Wydziału Kadr i Szkolenia KWP w Gorzowie Wlkp., nadkom. Piotr Fabijański odczytał obecnym decyzję o powołaniu nowego komendanta.

Nowy szef gorzowskiej jednostki podziękował za zaufanie i przywitał się ze współpracownikami. Podkreślił, że wraca do jednostki, w której rozpoczynał służbę w policyjnym mundurze. Zwrócił uwagę ze gorzowska komenda od wielu lat osiąga dobre wyniki w ściganiu sprawców pospolitych przestępstw. Zarządzanie taką jednostką traktuje jak wyzwanie i odpowiedzialność za bezpieczeństwo każdego mieszkańca miasta i powiatu gorzowskiego.

Mł. insp. Stanisław Panek ma 48 lat. W szeregi policji wstąpił 25 lat temu. Od 15 lat zajmuje stanowiska kierownicze. Ostatnie 1,5 roku zarządzał międzyrzecką jednostką. Nowy szef gorzowskich policjantów ma wykształcenie prawnicze, dodatkowo ukończył studia podyplomowe - Zarządzanie Zasobami Ludzkimi oraz Zarządzanie Kryzysowe. Na stanowisku komendanta miejskiego zastąpił podinsp. Pawła Rynkiewicza, który objął stanowisko Komendanta Powiatowego Policji w Międzyrzeczu.

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u