Zarzuty dla 26-latka za spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu i znęcanie! (ZDJĘCIA i FILM)

01 kwiecień 2017

Prokuratorzy oraz policjanci z Gorzowa Wlkp. zaangażowani są w ustalenie przyczyn i okoliczności związanych ze stanem zdrowia dwulatki określanym jako ciężki. Do sprawy śledczy zatrzymali 29-letnią matkę dziecka oraz jej o trzy lata młodszego konkubenta. Zebrany dotąd materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mężczyźnie zarzutu spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu oraz znęcania. Prokuratura i Policja będą wnioskować o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania.

W środę 29 marca załoga Pogotowia Ratunkowego przewiozła dwuletnią dziewczynkę na Szpitalny Oddział Ratunkowy w Gorzowie Wlkp. Jej stan według medyków określany był jako ciężki. Posiadała m.in. poważne obrażenia głowy. Jeszcze tego samego dnia dziewczynka była operowana. W związku z wątpliwościami dotyczącymi przyczyn powstania tych obrażeń, do sprawy zatrzymano 29-letnia matkę dziecka oraz jej 26-letniego konkubenta. W chwili zatrzymania znajdowali się pod działaniem alkoholu. Kobieta miała 0,10 mg/l, a mężczyzna 0,44 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu.

Śledczy przeprowadzili dokładne oględziny miejsca zamieszkania, które zostaną wykorzystane w prowadzonym postępowaniu. Czynności śledczych wspierane są także przez policjantów prewencji czy dzielnicowych. Istotne będą także zeznania świadków czy sąsiadów w kontekście informacji o sytuacji rodzinnej tych osób. Zebrany dotychczas materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 26-letniemu mężczyźnie zarzutu związanego ze spowodowaniem ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Za tego typu przestępstwo grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Intensywna praca prokuratorów oraz policjantów skutkowała ponadto dotarciem do takich ustaleń, które skłoniły śledczych do postawienia również zarzutu znęcania psychicznego i fizycznego. To miało nastąpić między 20 listopada 2016 roku, a 29 marca 2017 roku. Śledczy wnioskować będą o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Wykonane dotychczas w przedmiotowej sprawie czynności nie dały podstaw do przedstawienia zarzutów matce dwulatki. Została ona przesłuchana z uprzedzeniem.

To jest początek postępowania przygotowawczego, które przybrało status śledztwa. W związku z tym przed Prokuraturą, która jest gospodarzem tej sprawy oraz Policją jeszcze wiele czynności i pracy w kontekście kompleksowego wyjaśnienia wszelkich okoliczności związanych z tą sytuacją.

źródło: KWP Gorzów Wlkp.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u