Zabezpieczono przedmioty użyte do napadu na bank

01 marzec 2016

Praca operacyjna nowosolskich policjantów doprowadziła do odnalezienia atrapy broni, którą posługiwał się mężczyzna biorący udział w napadzie na bank w minionym tygodniu. W tym samym miejscu funkcjonariusze zabezpieczyli również maskę, którą przestępca miał na sobie w czasie rozboju.

W poniedziałek, 22 lutego 2016 roku do placówki banku w Nowej Soli wszedł uzbrojony mężczyzna z przedmiotem przypominającym broń. Zażądał od kasjerek wydania pieniędzy, przechwycił banknoty i uciekł. Duże zaangażowanie policjantów Komendy Powiatowej Policji w Nowej Soli doprowadziło do zatrzymania jednego z mężczyzn, biorących udział w napadzie. Został on tymczasowo aresztowany.

Policjanci zabezpieczyli atrapę broni, którą posługiwał się podejrzany. Znaleźli równie ż maskę, pod którą kryła się twarz przestępcy w czasie napadu. Sprawa jest rozwojowa i śledczy nadal pracują nad sprawą. Kodeks karny za rozbój przewiduje karę do 12 lat pozbawienia wolności.

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.