Rutynowa kontrola prędkości (ZDJĘCIA)

20 kwiecień 2017
Autor: 
KPP Świebodzin

45 wykroczeń w postaci przekroczenia dozwolonej prędkości ujawnili policjanci ze świebodzińskiej „drogówki” podczas trwania akcji pod kryptonimem „prędkość”, która odbyła się 19 kwietnia. Celem działań jest uświadomienie kierującym, że prędkość z jaką się poruszamy ma znaczenie dla bezpieczeństwa naszego oraz innych użytkowników drogi. Najczęstszą bowiem przyczyną zdarzeń drogowych nadal pozostaje właśnie poruszanie się z nadmierną prędkością. Pamiętajmy aby być świadomym kierowcą.

Pomimo coraz szerszej świadomości społeczeństwa, apele oraz akcje prowadzone zarówno przez policję jak i inne instytucje promujące „świadomość za kierownicą” przez wielu kierowców są po prostu ignorowane. Wydawać się może, że ograniczenie dozwolonej prędkości nie dotyczy wszystkich a znaki traktowane są raczej jak sugestie niż nakaz. Kierowcy, którzy zostali zatrzymani za powyższe wykroczenie często albo starają się tłumaczyć pilnymi prywatnymi sprawami albo usiłują podważyć sens czy też legalność dokonanego pomiaru. Przypomnieć należy, że ubiegając się o prawo jazdy zdaliśmy egzamin z przepisów, który jasno określa dozwolone prędkości na polskich drogach i jednocześnie zgodziliśmy się stosować do ograniczeń wynikających z ustawy prawo o ruchu drogowym.

W mediach często ukazują się informacje o tragicznych w skutkach zdarzeniach drogowych, które właśnie spowodowane są przekraczaniem prędkości. Wielu osób wtedy bardzo negatywnie ocenia zachowanie i sposób prowadzenia pojazdu przez sprawcę. Niestety, później „siadając za kółko” nie przekłada się to na ograniczanie prędkości jakby będąc przekonanym, że „mnie to nie spotka”. W trakcie działań został także zatrzymany przez policjantów kierujący, który za punkty utracił już uprawnienia do kierowania pojazdem. Pomimo tego nie przeszkadzało mu to poruszać się swoim pojazdem po głównej trasie. Jako osoba, która utraciła uprawnienia do kierowania pojazdami a dalej się nim porusza odpowiada nie z kodeksu wykroczeń ale z kodeksu karnego, jest to bowiem przestępstwo z art. 180a za które mężczyzna odpowie przed Sądem Rejonowym w Świebodzinie.

źródło: KPP w Świebodzinie

MS

Pielęgnuj swoje marzenia. Trzymaj się swoich ideałów. Maszeruj śmiało według muzyki, którą tylko Ty słyszysz. Wielkie biografie powstają z ruchu do przodu, a nie z oglądania się do tyłu.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u