NoVa Park i czwarta edycja targów turystycznych „Lubuskie Tour”

19 kwiecień 2017
Autor: 
Fotolia

W dniach 22-23 kwietnia w NoVa Park odbędzie się czwarta edycja targów turystycznych „Lubuskie Tour”, czyli przegląd atrakcji dostępnych na terenie województwa lubuskiego. Partnerem wydarzenia jest Radio Plus Gorzów.

Przez dwa dni w godzinach 12:00-18:00 swoimi walorami turystycznymi, smakami oraz dorobkiem kulturalnym i rękodziełem kusić będą w NoVa Park następujące miasta i gminy: Gorzów Wielkopolski, Kostrzyn nad Odrą, Kłodawa, Krzeszyce, Santok, Lubiszyn, Lubrza, Drezdenko, Łagów, Sława, Strzelce Krajeńskie oraz Bogdaniec. Podczas targów klienci NoVa Park będą mogli poznać z bliska lokalne atrakcje oraz dowiedzieć się, co warto zobaczyć i gdzie wybrać się na weekendową wycieczkę rodzinną. W trakcie dwudniowego wydarzenia lubuskie gminy i miasta zaprezentują to, co mają najlepsze:

• Strzelce Krajeńskie będą promować turystykę wypoczynkową przy wodzie (żeglarstwo, kajaki, wędkowanie i nurkowanie) w miejscowości Długie oraz twórczość plastyczną Pani Urszuli Szadyko;

• Gmina Kłodawa zaprezentuje turystykę gminy oraz pyszny miód z regionu. Na uczestników czekają występy artystyczne zespołów gminnych;

• Gmina Sława będzie promować najnowszą wodną atrakcję regionu – wyciąg do nart wodnych;

• Gmina Lubrza zaprezentuje turystykę aktywną gminy (m.in. quady, paint ball, kajaki);

• Kostrzyn nad Odrą będzie promowany poprzez Muzeum Twierdzy Kostrzyn oraz koło pszczelarzy;

• Gmina Łagów będzie zachęcać do odwiedzenia Zamku Joannitów, skosztowania regionalnych przysmaków takich jak wędzona ryba sielawa czy poznania lokalnego rękodzieła;

• Gmina Santok będzie reprezentowana przez koło gospodyń wiejskich z Janczewa. Na uczestników czekają degustacja ciast, występy hip-hopowej grupy tanecznej oraz szkółka drzew ozdobnych;

• Drezdenko będzie promować gminę poprzez występy artystyczne oraz stoisko z rękodziełem i produktami regionalnymi;

• Gmina Krzeszyce będzie reprezentowana przez gospodarstwo rolne Moniki i Stanisława Peczkajtis, piekarnię Jerzego Musztyfaga, Zajazd u Anki Graby, Koło gospodyń Wiejskich Rudnica oraz Stowarzyszenie Strefa Aktywności Rozmaitej;

• Gmina Lubiszyn zaprezentuje wystawę rękodzieła oraz miody Lubiszyńskie. Nie zabraknie występów artystycznych oraz degustacji lokalnych wyrobów kulinarnych;

• Gorzów Wielkopolski zapewni uczestnikom strefę chillout z białymi skrzynkami, wygodnymi siedzeniami, zielenią i jabłkami. Na uczestników będą czekać występy artystyczne oraz Strefa Zawodowców z ofertą gorzowskich szkół zawodowych, warsztatami w wykonaniu szkół zawodowych oraz doradcą zawodowym;

• Gmina Bogdaniec zaprezentuje własne wyroby z masy solnej oraz zaprosi na degustację potraw.

Wśród wystawców „Lubuskie Tour” będą również Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Lubuskiego, Olandia Kraina Wypoczynku i Konferencji oraz Euroregion „Pro Europa Viadrina”.

Targom turystycznym „Lubuskie Tour” będzie towarzyszyć konkurs, w którym do wygrania będzie rodzinny voucher o wartości 750 złotych do Olandii Krainy Wypoczynku i Konferencji. Aby powalczyć o atrakcyjną nagrodę, wystarczy odwiedzić wszystkie stoiska wystawców „Lubuskie Tour” wraz ze specjalną mapą i zebrać pieczątki. Z uzupełnionymi mapkami należy następnie odwiedzić studio Radia Plus Gorzów, gdzie do odbioru będzie ankieta na „Najładniejsze stanowisko Gminne”. W ankiecie należy wpisać wybrane stoisko oraz uzasadnić swój wybór. Autor najciekawszego uzasadnienia otrzyma rodzinny voucher.

- "Lubuskie Tour" to wydarzenie, które od lat przyciąga do NoVa Park rzesze gości z całego województwa. To jedyne takie targi, które w jednym miejscu prezentują największe atrakcje i najlepsze miejsca w regionie. Jesteśmy pewni, że nadchodząca – czwarta już edycja – również będzie się cieszyć ogromnym zainteresowaniem, a nasi klienci będą wspólnie z nami odkrywać Lubuskie – jego atrakcje, smaki i aromaty – mówi Katarzyna Borowiak, kierownik ds. marketingu NoVa Park.

Wydarzenie „Lubuskie Tour” odbywać się będzie w godzinach 12:00-18:00. Wstęp wolny.

Informacje o firmie:

NoVa Park to największe i najnowocześniejsze centrum handlowo-rozrywkowe w województwie lubuskim, którego uroczyste otwarcie nastąpiło 18 kwietnia 2012 roku. Zlokalizowane jest w centrum Gorzowa Wielkopolskiego, w bezpośrednim sąsiedztwie kulturalnych i rozrywkowych symboli miasta, bulwaru nadwarciańskiego oraz głównych szlaków komunikacyjnych. Na terenie obiektu funkcjonują: supermarket Piotr i Paweł oraz liczne sklepy i punkty usługowe, w tym marki nieobecne dotąd na rynku lokalnym, takie jak Pull&Bear, H&M, Intersport, Lindex, KiK, KFC, Pure Fitness, Home&You, Super–Pharm, Cubus, Calzedonia, Intimissimi, Kubenz, Tchibo, Smyk, Sephora, W.KRUK czy Bershka.

nova-park.pl

novapark lubuskie tour IV edycja

KMB

 
Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

 • Gorzowski stadion przed modernizacją

  Gorzowski stadion przed modernizacją

  Postawiono już pierwsze kroki na drodze do modernizacji stadionu przy ulicy Olimpijskiej w Gorzowie.

 • Jestem, myślę, segreguję. Nowa kampania edukacyjna związku MG-6

  Jestem, myślę, segreguję. Nowa kampania edukacyjna związku MG-6

  Warsztaty kreatywnego wykorzystania odpadów, spotkania z mieszkańcami, film edukacyjny na temat właściwego postępowania z odpadami, a także Festiwal Ekologiczny, w formie on-line, to tylko niektóre działania Związku Celowego Gmin MG-6, które będą realizowane w ramach kolejnej odsłony kampanii edukacyjnej pn. „Jestem, myślę segreguję”.

 • Stadion w Gorzowie zmienia oblicze!

  Stadion w Gorzowie zmienia oblicze!

  Dobre wiadomości do Gorzowa Wlkp. Samorząd województwa przekazał 1 mln zł na modernizację stadionu lekkoatletycznego przy ul. Krasińskiego.

 • Nietrzeźwy rowerzysta zderzył się... z zaparkowanym radiowozem

  Nietrzeźwy rowerzysta zderzył się... z zaparkowanym radiowozem

  Niecodzienny przebieg miała interwencja drezdeneckich policjantów w Pławinie (gm. Stare Kurowo).

 • Spotkanie z grami planszowymi

  Spotkanie z grami planszowymi

  Zapraszamy na kolejne spotkanie z nowoczesnymi grami planszowymi. Gry strategiczne, ekonomiczne, towarzyskie, karciane, familijne, dla dzieci. Każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. Przychodzimy ze swoimi “planszówkami” lub bez.

 • Karnawałowy koncert familijny

  Karnawałowy koncert familijny

  Zgaduj-zgadula, co to jest: do tańcowania albo do słuchania, wesoły albo smutny, szybki albo wolny, krótki albo długi, ale zawsze piękny?

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u