Poszukiwany dwoma europejskimi nakazami aresztowania zatrzymany w Anglii

05 marzec 2016

Brytyjscy policjanci we współpracy z Biurem Międzynarodowej Współpracy Policji KGP zatrzymali poszukiwanego Piotra K. Mężczyzna ukrywał się na terytorium Wielkiej Brytanii. 29 – latek w grudniu 2015 roku uciekł z zamkniętego zakładu psychiatrycznego, gdzie decyzją Sądu Okręgowego w Krakowie został umieszczony.

Na początku lutego br. w Boltonie, w Wielkiej Brytanii, doszło do zabójstwa polskiego obywatela. Został on napadnięty w samochodzie, dotkliwie pobity i zaatakowany ostrym narzędziem. W związku z tą sprawą, brytyjska policja zatrzymała 6 osób. Jedną z nich była osoba podająca się za Bartosza K., który jednak nie został wtedy aresztowany. W wyniku współpracy lokalnych funkcjonariuszy z Biurem Międzynarodowej Współpracy Policji KGP i Oficerem Łącznikowym Policji w Londynie, ustalono, że zatrzymana wcześniej osoba posłużyła się fałszywymi danymi personalnymi.

Sprawdzenia w bazach danych, dokonane przez polskich policjantów, pozwoliły na poznanie prawdziwej tożsamości poszukiwanego . Okazał się nim 29 – letni mężczyzna, poszukiwany dwoma europejskimi nakazami aresztowania w związku z podejrzeniem dokonania zabójstwa, rozboju, uszkodzenia mienia w 2006 roku na terenie Krakowa oraz ucieczki z zamkniętego zakładu psychiatrycznego, gdzie decyzją Sądu Okręgowego w Krakowie został umieszczony.

Funkcjonariusze Biura Międzynarodowej Współpracy Policji KGP przekazali szczegółowe informacje stronie brytyjskiej, dzięki którym poszukiwany 3 marca br. został ponownie zatrzymany i aresztowany. Jest to kolejny przykład wzorowej współpracy pomiędzy policją polską i brytyjską.

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.