Pożar kamienicy w Zielonej Górze

22 marzec 2016
Autor: 

17 marca, w czwartek około godz. 15.00 pożar zaczął trawić poddasze jednej z kamienic w Centrum Zielonej Góry.

Pożar objął znaczną część budynku, a na miejscu zdarzenia pojawiło się 6 zastępów straży pożarnej. Jak poinformował nas Ruszard Gura - rzecznik straży pożarnej w Zielonej Górze - przystąpiono do przeszukiwania pomieszczeń pod kątem osób, które mogłyby tam przebywać i rozpoczęliśmy akcję gaśniczą. Pożar dogaszaliśmy wewnątrz i od zewnątrz z drabin mechanicznych. Wyprowadziliśmy 6 osób, którym nic się nie stało. Podczas działań strażaków zostało uszkodzonych kilka samochodów, które były zaparkowane bezpośrednio pod budynkiem. Działania strażaków były utrudnione ze względu na położenie kamienicy w centrum miasta, oraz na to, że poddasze gdzie się zapaliło było dwukondygnacyjne. Przyczyny pożaru nie są obecnie znane.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.