Stracili prawo jazdy za zbyt szybką jazdę

05 kwiecień 2016

Policjanci lubuskiej drogówki konsekwentnie zatrzymują kierowców przekraczających prędkość o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym. Niechlubny rekordzista jechał aż 166 km/h, na ograniczeniu do 50 km/h. On i kilku innych kierowców pożegnało się z prawem jazdy na trzy miesiące.

Przekroczenie dopuszczalnej prędkości oraz niedostosowanie jej do warunków na drodze jest jednym z najczęstszych błędów popełnianych przez kierowców. Błędów nierzadko będących przyczyną kolizji i wypadków. W maju 2015 roku weszły w życie zaostrzone przepisy dotyczące przekroczenia prędkości o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym. W takim przypadku, poza mandatem i punktami karnymi policjant zatrzymuje kierującemu prawo jazdy na okres trzech miesięcy.

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.