Podpalił mieszkanie w centrum miasta Zielonej Góry (FILM)

13 czerwiec 2017
Autor: 

Zielonogórscy policjanci wyjaśniają okoliczności podpalenia mieszkania jednego z bloków w centrum miasta. W związku z pożarem ewakuowano 10 osób. Sprawca podpalenia usłyszał także zarzuty uszkodzenia ciała. Straty wyceniono na co najmniej 50 tysięcy złotych.

W minioną niedzielę 11 czerwca około południa, dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze otrzymał zgłoszenie o pożarze, do którego miało dojść w bloku przy ul. Ułańskiej. Na miejsce pojechał policyjny patrol, aby ustalić okoliczności zdarzenia. Policjanci podjęli decyzję o ewakuacji mieszkańców klatki schodowej – w sumie ewakuowano 10 osób.W związku z tym dyżurny skierował na miejsce także grupę dochodzeniowo – śledczą, aby ustalić przebieg i okoliczności zdarzenia. Na miejscu pojawił się także właściciel mieszkania, który je wynajął. Policjanci na miejscu bardzo szybko ustalili tożsamość sprawcy i został zatrzymany w zaledwie godzinę po zgłoszeniu. Sprawcą okazał się 31-letni mieszkaniec Koszalina przebywający na stałe w Zielonej Górze.

Jak tłumaczył policjantom, podpalenie było efektem jego kłótni z dziewczyną. Właściciel mieszkania wycenił straty na co najmniej 50 tys. zł. W chwilę po zdarzeniu, konkubina dziewczyna sprawcy złożyła zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa – uszkodzenia ciała. Z jej relacji wynikało, że w trakcie awantury 31-latek bił ją pięściami po głowie i tułowiu, a chwilę później wyszedł do innego pomieszczenia, które podpalił. Zatrzymany 31-letni mężczyzna, odpowie za spowodowanie zagrożenia życia i zdrowia w postaci pożaru, uszkodzenie ciała, groźby karalne i uszkodzenie mienia. Za te przestępstwa kodeks karny przewiduje karę od roku do nawet 10 lat pozbawienia wolności. 31-latek był już wcześniej karany za podobne przestępstwa, a kilka miesięcy temu zapadł w jego sprawie wyrok skazujący w zawieszeniu, także za podpalenie. Prokurator Prokuratury Rejonowej w Zielonej Górze po zapoznaniu się ze zgromadzonym w sprawie materiałem dowodowym uznał, że istnieją stosowne przesłanki i wystąpił z wnioskiem do sądu o zastosowanie tymczasowego aresztowania wobec zatrzymanego mężczyzny.

źródło: KMP w Zielonej Górze

MS

Pielęgnuj swoje marzenia. Trzymaj się swoich ideałów. Maszeruj śmiało według muzyki, którą tylko Ty słyszysz. Wielkie biografie powstają z ruchu do przodu, a nie z oglądania się do tyłu.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u