O kilkunastu pasażerów za dużo

22 czerwiec 2017
Autor: 
KPP w Strzelcach Krajeńskich

Zgodnie z przepisami mógł przewozić 17 osób. Tymczasem w kierowanym przez 36-latka autobusie podróżowało 34 dzieci, plus opiekunka. Część młodych ludzi musiała stać, bo autobus nie miał więcej miejsc.

Taka sytuacja wydarzyła się w środę 21 czerwca w Dobiegniewie. Dzięki czujności mundurowych ze strzeleckiej drogówki w porę udało się przerwać tę niebezpieczną jazdę.

Cała sytuacja miała miejsce po godz. 13:00 na ul. Gdańskiej w Dobiegniewie. Ulica ta jest częścią krajowej 22, mocno uczęszczanej o tej porze roku. Uwagę policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego strzeleckiej komendy zwrócił autobus jadący z Dobiegniewa w kierunku Rolewic.

Mł. asp. Przemysław Woliński i sierż. Daria Borysowska zatrzymali pojazd do kontroli. Jednak widok, jaki ujrzeli wprawił ich w duże zdziwienie. Już na pierwszy rzut oka było widać, że w autobusie podróżuje za dużo osób. To jednak nie wszystko. Okazało się, że zdecydowana większość pasażerów to dzieci w wieku od 5 do 16 lat, które wracały po zajęciach w przedszkolu i szkole do domów. Mundurowi sprawdzili dokumenty od pojazdu, z których jasno wynikało, że w autobusie mogło jechać maksymalnie 17 osób, tymczasem kierowca przewoził łącznie 36 osób.

Część dzieci zajmowała miejsca siedzące, jednak duża grupa młodych ludzi po prostu stała. Kierowca tłumaczył, że wiózł więcej dzieci, aniżeli powinien, bo autobus, który był zaplanowany wcześniej zepsuł się. Takie tłumaczenie nie przekonało policjantów. W tej sytuacji nie musiało dojść wcale do wypadku, czy kolizji, aby komuś stała się krzywda. Wystarczyło gwałtowne hamowanie.

Policja skierowała sprawę do sądu wniosek o ukaranie kierowcy oraz zatrzymali mu prawo jazdy. 36-latkowi grozi grzywna do 5 tys. złotych i zakaz prowadzenia pojazdów.

 • Rotary Club spełnia marzenie Julki

  Rotary Club spełnia marzenie Julki

  Julia Błasik jest uczennicą Szkoły Podstawowej nr 11 w Zielonej Górze. Dziewczynka ma jednostronną wadę słuchu w stopniu umiarkowanym, co utrudnia jej codzienne funkcjonowanie.

 • Ciało noworodka w kontenerze na śmieci

  Ciało noworodka w kontenerze na śmieci

  10 kwietnia w Skwierzynie ujawniono zwłoki noworodka. Dziecko było wrzucone do kontenera na śmieci. 

 • ZUS dofinansuje pobyt w żłobku

  ZUS dofinansuje pobyt w żłobku

  Od 1 kwietnia ZUS przyjmuje elektroniczne wnioski o dofinansowanie obniżenia opłaty za pobyt dziecka w żłobku, klubie dziecięcym lub u dziennego opiekuna. Wnioski należy składać wyłącznie elektronicznie przez Platformę Usług Elektronicznych (PUE) ZUS, portal Empatia lub bankowość elektroniczną.

 • Sezon rowerowy rozpoczęty. Zabezpiecz swój rower!

  Sezon rowerowy rozpoczęty. Zabezpiecz swój rower!

  Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze zapraszają wszystkich właścicieli jednośladów do znakowania swoich rowerów. Pamiętajmy, że rowery oznakowane są mniej atrakcyjne dla złodziei, a dzięki temu są bardziej bezpieczne!

 • Bądźmy ostrożni. Właśnie rozpoczyna się sezon motocyklowy

  Bądźmy ostrożni. Właśnie rozpoczyna się sezon motocyklowy

  W ostatnim czasie na terenie powiatu zielonogórskiego doszło do kilku zdarzeń drogowych z udziałem motocyklistów dlatego zielonogórscy policjanci chcąc przeciwdziałać takim zdarzeniom przypominają o ostrożności i przestrzeganiu przepisów ruchu drogowego. Kierowcy innych pojazdów także powinni pamiętać, że sezon motocyklowy, dzięki sprzyjającej pogodzie, już się rozpoczął.

 • Fałszywe linki i aplikacje. Zielonogórska policja ostrzega przed oszustami

  Fałszywe linki i aplikacje. Zielonogórska policja ostrzega przed oszustami

  Tylko w ciągu czterech ostatnich dni policjanci Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze zostali zawiadomieni przez 12 osób o włamaniach na ich konta bankowe. Sprawcy uzyskiwali dane do logowania do ich kont poprzez fałszywe linki i aplikacje oraz fałszywych pracowników banku. W ten sposób oszuści w łatwy sposób ukradli ich oszczędności. 

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u