Nowosolska drogówka kontroluje autokary (ZDJĘCIA)

30 czerwiec 2017
Autor: 

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego nowosolskiej komendy przyjmują zgłoszenia o kontrolach autokarów i sprawdzają, czy dzieci bezpiecznie mogą wyruszyć w drogę. Podczas takich kontroli, policjanci w białych czapkach sprawdzają przede wszystkim stan techniczny autobusu, zużycie opon, sprawność systemów hamowania i kierowania, oświetlenie oraz wyposażenie pojazdu w apteczki i gaśnice.

Zgłoszenia i prośby do KPP Nowa Sól przynoszą wymierny efekt. Organizatorzy wycieczek i wyjazdów dla dzieci i młodzieży odpoczywających podczas wakacji, dbają o ich bezpieczeństwo i zgłaszają potrzebę przeprowadzenia kontroli autokarów. Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Nowej Soli skontrolowali już kilkanaście autobusów. Stan techniczny, trzeźwość kierujących oraz wymagana dokumentacja były bez zarzutu.

Jeśli chcesz aby Twoje dziecko bezpiecznie dojechało do celu, ZGŁOŚ KONTROLĘ AUTOKARU! Dzięki temu zadbasz, aby Twoje dziecko jadąc w podróż, było bezpieczne. Policjanci pojawią się w miejscu wyjazdu i sprawdzą stan techniczny pojazdu, trzeźwość kierowcy oraz wymagane dokumenty.

Kontrolę można zgłosić:

- w dni powszednie w godz. od 7.30 do 15.30 w Wydziale Ruchu Drogowego pod numerem telefonu: 68 476-31-47,
- w dni wolne i święta u dyżurnego jednostki pod numerem 997 oraz 684763111.

Najlepszym rozwiązaniem jest poinformowanie policjantów o planowanym wyjeździe z kilkudniowym wyprzedzeniem. Dzięki temu unikniemy potencjalnego oczekiwania związanego z wykonywaniem przez policjantów innych czynności służbowych.

Źródło: KPP w Nowej Soli

MS

Pielęgnuj swoje marzenia. Trzymaj się swoich ideałów. Maszeruj śmiało według muzyki, którą tylko Ty słyszysz. Wielkie biografie powstają z ruchu do przodu, a nie z oglądania się do tyłu.

  • Twoje dziecko jedzie na wycieczkę? Zgłoś kontrolę autokaru

    Twoje dziecko jedzie na wycieczkę? Zgłoś kontrolę autokaru

    Zbliża się koniec roku szkolnego, młodzież rusza na wymarzone wycieczki szkolne, zasłużony odpoczynek połączony z nauką historii i zwiedzaniem ciekawych miejsc. Żeby naszym dzieciom podróż przebiegła bezpiecznie, możemy sprawdzić stan techniczny autobusu i stan trzeźwość kierowcy. Na terenie województwa lubuskiego Policja wyznaczyła miejsca kontroli autobusów. Kontrole policjanci ruchu drogowego przeprowadzają bezpłatnie.

  • Wzmożone kontrole autokarów wiozących dzieci na wypoczynek

    Wzmożone kontrole autokarów wiozących dzieci na wypoczynek

    Letnie miesiące to czas wyjazdów na wycieczki szkolne czy obozy. Wybierając się w podróż autokarem zadbajmy o to, aby bezpiecznie dotrzeć do celu. Zgłośmy kontrolę autobusu. Policjanci przyjadą na miejsce i sprawdzą stan trzeźwości kierującego, wymagane dokumenty, wyposażenie, czy oświetlenie. Warto pamiętać, aby zgłoszeń dokonywać wcześniej.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u