Policjanci zabezpieczają teren i ruch drogowy przy katedrze w Gorzowie Wlkp (ZDJĘCIA)

03 lipiec 2017

W sobotę 01 lipca z dachu gorzowskiej Katedry zaczął wydobywać się dym. Błyskawicznie do akcji przystąpili strażacy, którzy wykazali się heroicznym i profesjonalnym działaniem. Komfortową pracę walczącym z ogniem funkcjonariuszom oraz bezpieczeństwo osobom postronnym zapewniali gorzowscy policjanci, którzy zabezpieczyli pobliski teren.

W sobotę 01 lipca kilka minut po godzinie 18:00 z dachu Katedry Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Gorzowie Wielkopolskim zaczął wydobywać się dym. Powiadomione służby ratunkowe błyskawicznie zjawiły się na miejscu i przystąpiły do ewakuowania osób biorących udział we Mszy Świętej. W ogólnopolskich mediach relacjonowana była heroiczna i profesjonalna akcja prowadzona przez Straż Pożarną, która w tym zdarzeniu była nadrzędną instytucją. Aby funkcjonariusze walczący z żywiołem mogli prowadzić swoje działania komfortowo i skutecznie, niezbędna była pomoc gorzowskich policjantów. Ponad 80 stróżów prawa zabezpieczyło pobliski teren, zapewniając równocześnie bezpieczeństwo osobom postronnym. Wyłączenie z użytku ulic znajdujących się przy Katedrze spowodowało spore utrudnienia w ruchu drogowym. Z pomocą kierowcom przy omijaniu zamkniętych odcinków ulic ruszyła gorzowska drogówka.

Policjanci w białych czapkach kierowali ruchem i wskazywali drogi objazdowe, aby podróżujący mogli skutecznie dotrzeć do celu. Po dwudziestogodzinnej akcji gaśniczej, z dachu Katedry przestał wydobywać się dym. Nie oznacza to jednak końca pracy dla policjantów. W związku z prowadzonymi robotami, mundurowi w dalszym ciągu zabezpieczają pobliski teren, kierują ruchem i czekają na możliwość przystąpienia do czynności procesowych.

Źródło: KMP Gorzów WlkpRedakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u