Pijany kierowca chciał przekupić policjantów

18 kwiecień 2016

Policjanci z Ośna Lubuskiego zatrzymali kierowcę, który prowadził na podwójnym gazie i chciał przekupić funkcjonariuszy. 31-latkowi może grozić do 10 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w piątek (15 kwietnia br.), około godziny 19:00 w m. Gronów. Policjanci z Posterunku Policji w Ośnie Lubuskim, w trakcie wykonywania czynności służbowych zatrzymali do kontroli drogowej osobowego passata. 31-letniego kierowcę poddano badaniu na zawartość alkoholu – okazało się, że mężczyzna jest nietrzeźwy. Badanie wykazało w jego organizmie 1,5 promila alkoholu. 31-latek za wszelką cenę chciał uniknąć odpowiedzialności. Obiecał policjantom 2000 złotych w zamian za odstąpienie od czynności służbowych. Wtedy mężczyzna dowiedział się, że popełnił kolejne przestępstwo.

31-latek został zatrzymany w policyjnym areszcie. Teraz odpowie nie tylko za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, ale także za obietnicę wręczenia korzyści majątkowej. Za udzielenie albo obietnicę wręczenia korzyści majątkowej osobie pełniącej funkcję publiczną grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

KPP w Słubicach

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u