Zarzuty i areszt dla 26-latka za wyłudzenie niemal 30 tys. złotych

18 kwiecień 2016
Autor: 

Szprotawscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o podszywanie się pod inne osoby oraz wykorzystanie ich danych osobowych do wyłudzania pożyczek. Efektem pracy policjantów i prokuratury jest ustalenie prawie 20 pokrzywdzonych w sprawie kradzieży tożsamości i wyłudzeń pożyczek na prawie 30 tys. złotych.

Prokuratura Rejonowa w Żaganiu i policjanci z Komisariatu Policji w Szprotawie prowadzą sprawę dotyczącą kradzieży tożsamości i wyłudzenia pożyczek na dane osobowe innych osób. Policjanci z referatu kryminalnego zatrzymali do wyjaśnienia 26-letniego mieszkańca powiatu żagańskiego, podejrzewanego o podszywanie się pod inne osoby oraz wykorzystywanie ich danych osobowych do wyłudzania pożyczek. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie podejrzanemu zarzutów dotyczących popełnienia trzech rodzajów przestępstw: podszywania się pod inną osobę i wykorzystania jej danych osobowych w celu wyrządzenia szkody majątkowej (art. 190a&2 kodeksu karnego), podrobienia dokumentu (art. 270&1 kodeksu karnego) i oszustwa (art.286&1 kodeksu karnego). W sprawie zostało pokrzywdzonych 16 osób i 3 firmy zajmujące się udzielaniem pożyczek. Straty związane z wyłudzeniem pożyczek sięgają niemal 30 tys. złotych.

Podejrzanym w tej sprawie jest młody, 26-letni mężczyzna, mieszkaniec powiatu żagańskiego, który w przeszłości prowadził doradztwo finansowe i był przedstawicielem firm udzielających pożyczki. 26-latek jest podejrzany o to, że sam na wnioskach podrabiał podpisy pożyczkobiorców i w ten sposób wyłudzał pieniądze. Mężczyzna podszywał się pod osoby i wykorzystywał dane osobowe swoich byłych klientów.

Po zatrzymaniu podejrzanego policjanci doprowadzili go do Prokuratury Rejonowej w Żaganiu. Prokurator, po przesłuchaniu podejrzanego, złożył do sądu wniosek o jego tymczasowe aresztowanie. Sąd Rejonowy w Żaganiu zastosował wobec podejrzanego areszt tymczasowy na trzy miesiące.

KPP Żagań

KMB

 
To nie ilość lat w twoim życiu się liczy, ale ilość życia w przeżytych latach. [Abraham Lincoln]

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u