Policjant na urlopie uratował człowieka

03 październik 2017
Autor: 
KPP Krosno Odrzańskie

Brawo za postawę dla policjanta z Gubina, który podczas wypoczynku w Hiszpanii uratował tonącego mężczyznę.

Podkom. Marcin Jakubczak, Zastępca Komendanta z Gubina wspólnie z żoną uratował tonącego mężczyznę. Do zdarzenia doszło na jednej z hiszpańskich wysp. Dzięki szybkiej reakcji małżeństwa, wakacje 48-letniego turysty z Irlandii, ojca czwórki dzieci nie zakończyły się tragicznie. W ramach podziękowania, otrzymali oni od rodziny mężczyzny list z wyrazami ogromnej wdzięczności.

Do zdarzenia doszło w czwartek 28 września na jednym z hotelowych basenów, w którym pływał 48-letni turysta z Irlandii. W pewnym momencie żona policjanta zauważyła, że mężczyzna zaczyna tonąć. Co chwilę znikał pod wodą wymachując rękoma. Podkom. Jakubczak bez chwili zawahania rzucił się na ratunek i wydobył z wody tonącego. Udzielił pierwszej pomocy poszkodowanemu, a następnie oczekiwał na przybycie służb medycznych. Mężczyzna został przewieziony do szpitala. Obecnie jego życiu nie zagraża już niebezpieczeństwo.

W dowód wdzięczności otrzymali oni od rodziny mężczyzny list z wyrazami ogromnej wdzięczności i zaproszeniem do Irlandii. Od tego dnia, rodziny są w stałym kontakcie.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u