Części samochodowe z kradzionych aut w Niemczech odzyskane (ZDJĘCIA)

29 październik 2017
Autor: 

Policjanci z Gubina, zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy przewozili elementy karoserii od kradzionego na terenie Niemiec audi A6. Ponadto funkcjonariusze w toku dalszych czynności odnaleźli kolejne elementy od tego auta, a także części od volkswagena passata, także skradzionego w Niemczech. Wartość pojazdów, to blisko 30 tys. złotych każdy. Mężczyźni zostali zatrzymani do wyjaśnienia. Obaj usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem.

W czwartek 19 października policjanci z Zespołu Patrolowo - Interwencyjnego gubińskiego komisariatu podczas patrolowania ulic miasta, w pewnym momencie zauważyli pojazd, który nagle zaczął cofać. Funkcjonariusze widząc takie zachowanie kierowcy od razu zareagowali, zatrzymując auto do kontroli, w którym znajdowało się dwóch mężczyzn. W trakcie sprawdzania dokumentów okazało się, że samochód nie posiada aktualnych badań technicznych oraz ubezpieczenia. Mundurowi sprawdzili także część ładunkową fiata ducato, ujawniając pocięte elementy karoserii pojazdu oraz elementy wyposażenia od audi. Jak się okazało, znalezione części pochodziły od audi A6 skradzionego dzień wcześniej z terenu Niemiec. Ponadto kryminalni, w trakcie dalszych czynności w miejscu zamieszkania jednego z nich, znaleźli kolejne elementy auta, a także części z innych samochodów, w tym od volkswagena passata, także pochodzącego z kradzieży z terenu Niemiec. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani do wyjaśnienia.

Podczas przesłuchania, 28-latek usłyszał zarzuty kradzieży z włamaniem do obu pojazdów, których wartość szacuje się na blisko 30 tys. złotych każdy, natomiast 37-latek zarzut kradzieży z włamaniem Audi A6. Zgodnie z kodeksem karnym grozi im od roku do 10 lat pozbawienia wolności.

źródło: Komenda w Krośnie Odrzańskim

MS

Pielęgnuj swoje marzenia. Trzymaj się swoich ideałów. Maszeruj śmiało według muzyki, którą tylko Ty słyszysz. Wielkie biografie powstają z ruchu do przodu, a nie z oglądania się do tyłu.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u