Wyskoczył z jadącego auta (ZDJĘCIA i FILM)

29 październik 2017
Autor: 

Policjanci z Sulęcina odzyskali skradzionego na terenie Niemiec volkswagena, którym uciekał 37-latek. Mężczyzna wyskoczył z jadącego pojazdu, ale chwilę później został zatrzymany przez funkcjonariuszy. Toczący się golf bez kierowcy uderzył w zaparkowany pojazd. Podejrzany usłyszał już zarzuty.

We wtorek 24 października br. policjanci Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Sulęcinie patrolowali drogę krajową nr 92. O godz. 9.15 przed miejscowością Krzeszyce zauważyli kierującego volkswagenem, który popełnił wykroczenie - ierowca nie miał zapiętych pasów bezpieczeństwa. Policjanci nadając sygnał świetlny i dźwiękowy chcieli zatrzymać kierującego do kontroli. Kierujący zignorował sygnały nadane przez funkcjonariuszy i zaczął przyspieszać, wjeżdżając do miejscowości Krzeszyce.

Policjanci podjęli pościg za kierującym volkswagenem. Podczas ucieczki kierowca golfa popełnił szereg wykroczeń. W pewnym momencie wjechał na ul. Ogrodową na parking przy sklepie. W czasie jazdy wyskoczył z samochodu i dalej zaczął uciekać pieszo. W tym czasie toczący się pojazd uderzył w zaparkowany na parkingu samochód osobowy. Po krótkim pościgu pieszym policjanci zatrzymali kierującego. Był trzeźwy, ale policjanci wykonali także test na zawartość środków odurzających w organizmie. 37-letni mężczyzna został zatrzymany, a w sulęcińskim szpitalu pobrano mu krew do analizy. Policjanci zatrzymali również mieszkańcowi powiatu strzelecko-drezdeneckiego prawo jazdy. W zależności od wyniku badania krwi zostanie mu przedstawiony dodatkowy zarzut kierowania pojazdem pod wpływem środków odurzających.

Chwile później funkcjonariusze wiedzieli już, że volkswagen golf został skradziony na terenie Niemiec. Odzyskane auto o wartości około 18 tysięcy złotych niebawem zostanie zwrócony właścicielowi.

Następnego dnia 25 października br. mieszkaniec województwa lubuskiego usłyszał zarzut paserstwa. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności do 5 lat. Mężczyzna odpowie również przed sądem za popełnione przestępstwo tj. nie zatrzymanie się do kontroli drogowej. Poniesie również konsekwencje za wykroczenia jakich dopuścił się podczas jazdy.

Zgodnie z treścią art. 178b kodeksu karnego „kto, pomimo wydania przez osobę uprawnioną do kontroli ruchu drogowego, poruszającą się pojazdem lub znajdującą się na statku wodnym albo powietrznym, przy użyciu sygnałów dźwiękowych i świetlnych, polecenia zatrzymania pojazdu mechanicznego nie zatrzymuje niezwłocznie pojazdu i kontynuuje jazdę, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5”.

Zgodnie z art. 178a – kierowanie pojazdem mechanicznym pod wpływem środka odurzającego jest traktowane na równi z kierowaniem pojazdem w stanie nietrzeźwości i zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności, zakazem prowadzenia pojazdów na okres od 3 do 15 lat oraz nawiązką w wysokości 5 tys. złotych.

Zatrzymanie 37 latka to kolejny dowód na skuteczność sulęcińskiej Policji.

źródło: KPP w Sulęcinie

MS

Pielęgnuj swoje marzenia. Trzymaj się swoich ideałów. Maszeruj śmiało według muzyki, którą tylko Ty słyszysz. Wielkie biografie powstają z ruchu do przodu, a nie z oglądania się do tyłu.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u